Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 06 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wpadli napastnicy na salon gier w Łomży

W ręce policji wpadli mężczyźni, którzy 20. grudnia wieczorem napadli na salon gier na dworcu autobusowym w Łomży. Przez alkohol kierowcy, znaleźli się na celowniku mundurowych, którzy wykazali się czujnością i "celnym strzałem".

Łomżyńscy policjanci informują o zatrzymaniu 41, 32 i 24 – latków, którzy w poniedziałek wieczorem dokonali rozboju w salonie gier na dworcu autobusowym w Łomży. Dziś policja podaje więcej szczegółów. Mężczyźni przedmiotem przypominającym broń grozili pracownicy i zażądali wydania pieniędzy. Osoba w obawie o własne życie i zdrowie wydała pieniądze, a łupem padło wówczas tysiąc złotych. Jak się okazuje, podobnego rozboju z użyciem broni dokonali ci sami meczyźni także w salonie gier w Wyszkowie. 

Wpadli, ponieważ w środę (22.12) o godz. 1. w nocy policjanci z ,,patrolówki” jadąc ulicą Szosa Zambrowska zauważyli forda, którego styl jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Okazało się, że 41-latek miał blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Wtedy po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że zarówno kierowca jak i jego dwóch pasażerów podejrzani są o dokonanie wspomnianego rozboju w Wyszkowie. Mundurowi posiadając rysopisy sprawców rozboju z 20. grudnia w Łomży, także stwierdzili duże podobieństwo do kontrolowanych mężczyzn. 

Zatrzymanymi okazali się mieszkańcy województwa mazowieckiego, którzy trafili do policyjnego aresztu. W czwartek (23.12) usłyszeli zarzuty rozboju. 41-letni kierowca w warunkach recydywy oraz dodatkowo usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Następnego dnia decyzją sądu mężczyźni trafili do aresztu śledczego, gdzie spędzą najbliższe trzy miesiące. 

Policja przypomina, że zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności, a w warunkach recydywy kara może zostać zwiększona o połowę.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę