Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 03 czerwca 2023 napisz DONOS@

Tydzień przełomu w pogodzie i kalendarzu

Rozpoczynający się tydzień przełomu roku 2021 i 2022 przyniesie też dużą zmianę w pogodzie. Początek tygodnia będzie jeszcze mroźny i zimowy, zaś od środy zacznie robić się coraz cieplej, by w drugiej połowie tygodnia temperatura maksymalna przekroczyła nawet 10°C – prognozuje IMGW.

Poniedziałek przywitał nas mroźnie. O godz. 4. rano stacja meteorologiczna w Marianowie zanotowała -13,7°C. W dzień w najcieplejszym momencie termometry pokażą już -5°C. Po południu rozpogodzi się. Kolejna noc nie będzie też aż tak mroźna jak poprzednie. W rejonie Łomży spodziewane jest -8°C. 

We wtorek na niebie spodziewane są liczne przejaśnienia. W drugiej połowie dnia od zachodu do Polski zacznie nasuwać się strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Na zachodzie kraju przyniesie opady śniegu, przechodzące stopniowo w deszcz. Ocieplenie, które we wtorek zaznaczać się będzie na zachodzie Polski w nocy z wtorku na środę i w środę powoli postępować będzie na wschód kraju. W środę padać będzie w całym kraju. Na zachodzie będzie to przeważnie deszcz, a we wschodniej połowie kraju śnieg, przechodzący w deszcz, który przejściowo będzie marznący. Warunki na drogach i chodnikach mogą być miejscami trudne. Temperatura maksymalna szczególnie północnym wschodzie będą od -4°C do -1°C. Na pozostałym obszarze maksymalnie będzie od 0°C do 6°C.

Od czwartku do soboty temperatura zarówno w ciągu dnia jak i w nocy będzie dodatnia, maksymalnie osiągając na północnym wschodzie od 3°C do7°C. Na niebie dominować będą chmury, z których okresami padać będzie deszcz. Znacząco wzrośnie prędkość wiatru, który w porywach nad morzem i na krańcach południowych Polski dochodzić będzie nawet do 80 km/h.

Kolejna zmiana pogody nastąpi w niedzielę, choć ten scenariusz nie jest jednoznaczny i może jeszcze ulec zmianie. Według dzisiejszych prognoz niedziela będzie pogodna, ale już chłodniejsza. Temperatura w nocy znów spadnie poniżej 0°C, a w dzień wynosić będzie tylko od 0°C do 5°C. Na szczęście wiatr powinien być już dużo słabszy, co poprawi nieco odczucie termiczne. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę