Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Odżywka do włosów bez spłukiwania – czy to dobry wybór?

Świadoma pielęgnacja włosów nierzadko bywa wyzwaniem. Powiększająca się z roku na rok liczba produktów na rynku kosmetycznym, jak i coraz większa świadomość konsumentów dotycząca pielęgnacji sprawiają, że czasami wybór odpowiednich produktów może stanowić niemały problem. Obecnie zestaw szampon, maska i odżywka do włosów stanowią podstawę w przypadku większości z nas. Istnieje jednak jeszcze jeden produkt, który warto włączyć do swojej pielęgnacji, a który bardzo często jest pomijany – odżywka do włosów bez spłukiwania. Sprawdź, dlaczego warto włączyć ją do swojej rutyny pielęgnacyjnej.

Odżywka do włosów bez spłukiwania – co to za produkt?

Odżywka do włosów bez spłukiwania to produkt, który przez wiele lat pozostawał na kosmetycznym wygnaniu. Choć kiedyś był bardzo popularny, przez dość długi czas unikano go głównie ze względu na to, że mógł nadmiernie obciążyć i przetłuścić włosy. Dziś ponownie zaczyna cieszyć się coraz większym zainteresowaniem głównie za sprawą posiadaczek kręconych włosów, które nie wyobrażają sobie pielęgnacji bez tego kosmetyku.

 

Czy odżywka do włosów bez spłukiwania rzeczywiście może obciążyć włosy? Tak naprawdę bardzo dużo zależy od tego, w jakiej ilości została ona zaaplikowana oraz czy jej składniki zostały dobrane do potrzeb naszych włosów. Odżywka do włosów Loreal to jeden z produktów, który pozwoli Ci osiągnąć zadowalające efekty.

 

Odżywka do włosów bez spłukiwania – jak ją stosować?

Odżywkę do włosów bez spłukiwania stosujemy, aby zapewnić swoim pasmom dodatkowe odżywienie i zabezpieczyć je przed utratą wody oraz uszkodzeniami mechanicznymi. Osoby, które posiadają kręcone włosy, odżywkę bez spłukiwania stosują także w celu wydobycia skrętu lub odświeżenia swoich loków pomiędzy myciami. Produkt ten stosujemy najczęściej na wilgotne włosy po umyciu, jednak niektóre z odżywek mogą być aplikowane także na suche włosy.

 

W zależności od potrzeb i ogólnej kondycji naszych włosów możemy sięgnąć po odżywkę bez spłukiwania w formie balsamu, kremu, mleczka bądź sprayu. Jeśli Twoje włosy mają skłonność do przetłuszczania, nie nakładaj odżywki blisko skóry głowy, ponieważ możesz obciążyć je u nasady i przetłuścić. W przypadku bardzo krótkich włosów produkt wystarczy nałożyć na same końcówki.

 

Zalety odżywki do włosów bez spłukiwania

Odżywka do włosów bez spłukiwania to kosmetyk, który zdecydowanie warto wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji. Do zalet tego produktu możemy zaliczyć:

  • oszczędność czasu;
  • zabezpieczenie delikatnych włosów i łamliwych końcówek;
  • ochronę w trakcie zabiegów stylizacyjnych – prostowania, kręcenia za pomocą lokówki;
  • wygładzenie włosów – odżywka bez spłukiwania to idealne rozwiązanie, jeśli nasze kosmyki posiadają tendencje do puszenia się;
  • dociążenie włosów – idealne rozwiązanie w przypadku włosów kręconych.

 

Aby odżywka do włosów bez spłukiwania nie obciążyła ich ani nie przetłuściła, warto stosować się do zaleceń producenta i zaaplikować mniejszą ilość produktu. Jeśli będzie ona niewystarczająca, możemy nałożyć więcej.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę