Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Łomża: znamy już najlepszych recytatorów

Ewa Obiedzińska z Łomży i Adam Kamiński z Małkinii – to zdobywcy I nagrody w XXI Łomżyńskim Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Współczesnej. W sobotę (3 grudnia) w Łomży odbył się koncert galowy konkursu. Przyjechało ponad 50-ciu gimnazjalistów z 5-ciu województw. Podczas konkursu młodzież recytowała po 2 wiersze – jeden dowolny, drugi z twórczości Ernesta Brylla – wybitnego polskiego poety, prozaika, dramatopisarza i tłumacza. Ernest Bryll przysłuchiwał się tym wykonaniom w łomżyńskim Klubie Garnizonowym. “Ja nie lubię swoich wierszy, więc słuchałem ich myśląc, jak oni mówią i mówili dobrze” - podkreślił Ernest Bryll.

Jednocześnie zauważył, że młodzież nie ma siły głosu – “albo kryła głos, albo, jak większość młodzieży, mówi pod nosem albo wydaje dzikie krzyki, jakby gdzieś na polu”.
Jury konkursu przewodniczyła Leonarda Szubzda, poetka z Sokółki. Jej zdaniem. wybór najlepszych recytatorów nie był łatwy. “Poziom był wyrównany, dla mnie wszyscy są zwycięzcami konkursu” - podkreśliła Leonarda Szubzda.

W 21-ym Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Współczesnej II miejsca zajęli - Damian Godlewski z Wizny i Kamil Szabłowski z Łomży, III-cie - Magdalena Olbryś z Myszyńca, Sylwia Wojciechowska z Andrzejewa i Sebastian Jackowski z Łomży. Nagrodę specjalną Ministra Edukacji i Nauki zdobył Przemysław Karpiński z Miastkowa. Jury przyznało też 10 wyróżnień. W nagrodę najlepsi mówcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.
Konkurs zorganizował Teatrzyk Żywego Słowa “Logos” w Łomży i miejscowy Klub Garnizonowy.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę