Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 28 stycznia 2022 napisz DONOS@

Chłodny weekend przed nami

Główne zdjęcie
Kaczka na Narwi w Porcie Łomża

Weekend w południowej części kraju przeważnie pogodny, w północnej więcej chmur oraz opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W niedzielę śnieg będzie prószył w całym kraju. Nadal chłodno. W dzień termometry wskażą wartości nieznacznie powyżej zera, w nocy mróz, do -10°C w południowej Małopolsce. Na Suwalszczyźnie i Podhalu przez całą dobę temperatura powietrza będzie ujemna.  

IMGW informuje, że w piątek nad Polską rozbudowuje się klin wyżu znad Atlantyku, a na północna część kraju oddziałuje płytka zatoka niżowa z frontem chłodnym. Napływa chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie rosnąć. Oznacza to zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni. 

W sobotę Polska będzie w zasięgu niżu znad Morza Północnego, w tej samej chłodnej masie powietrza polarnego morskiego, ale ciśnienie będzie spadać. Spodziewamy się zachmurzenia umiarkowanego, okresami dużego. Miejscami opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, chwilami porywisty, południowy. 

W niedzielę pogodę w Polsce kształtował będzie rozległy niż z ośrodkami nad Bałkanami, Czechami oraz Niderlandami. Na północy kraju zaznaczy się pofalowany front atmosferyczny. Ciśnienie będzie spadać. Spodziewane jest zachmurzenie duże z opadami śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby, północno-wschodni. 

W przyszłym tygodniu większy mróz, a pod koniec tygodnia śnieg. 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę