Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Lekarka mogła popełnić błąd

Wyniki sekcji zwłok 69-letniego pacjenta, który zmarł w kilka godzin po operacji w szpitalu wojewódzkim w Łomży wskazują, że przy zabiegu mogło dojść do błędu w sztuce lekarskiej – podała PAP powołując się na źródła w łomżyńskiej prokuraturze okręgowej. Prowadzący śledztwo prokurator Janusz Sobieski nie chciał wprost powiedzieć, jakie wyniki przyniosła sekcja zwłok pacjenta, ale zaznaczył, że przedstawienie zarzutu lekarce „było możliwe dzięki wstępnym wynikom sekcji”.

„Na razie nie możemy połączyć w związek przyczynowo-skutkowy działania lekarza ze zgonem. Dlatego postawiony obecnie zarzut dotyczy narażenia pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia” - powiedział w piątek PAP.

Przypomnijmy mężczyzna zmarł w nocy z wtorku na środę po wybudzeniu z narkozy po zakończonej kilka godzin wcześniej operacji. Wezwania wówczas do szpitala policjanci stwierdzili, że lekarka 45-letnia Wanda P. która wcześniej operowała mężczyznę, jest pijana. Kobieta w wydychanym powietrzu miała ponad promil alkoholu. Prokuratura nie ustaliła jeszcze, czy podejrzana operowała w stanie nietrzeźwym, czy alkohol wypiła już po zabiegu.
Już w czwartek wieczorem Prokuratura Okręgowa w Łomży postawiła zatrzymanej kobiecie zarzut narażenia pacjenta na niebezpieczeństwo utraty życia, za co grozi do pięciu lat więzienia.
„To pierwsza kwalifikacja czynu, co nie oznacza, że po zebraniu kolejnych dowodów nie zostanie zmieniona” - podkreśla PAP.
200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę