Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 29 listopada 2022 napisz DONOS@

Już wkrótce elektroniczny bilet autostradowy

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Od 1 grudnia 2021 r. na płatnych odcinkach autostrady A2 Konin – Stryków i A4 Wrocław – Sośnica zarządzanych przez GDDKiA nastąpi zmiana systemu poboru opłat dla samochodów osobowych i motocykli (pojazdów o DMC poniżej 3,5 tony). System e-TOLL zastąpi obowiązujący do 30 listopada br. Manualny System Poboru Opłat. Przejazd przez miejsca poboru opłat będzie odbywał się bez szlabanów - informuje KAS.

Jak informuje Krajowa Administracja Skarbowa, za przejazd nie zapłacimy już w kiosku poboru opłat na bramkach na podstawie biletu kartonikowego lecz na podstawie elektronicznego e-biletu autostradowego lub w aplikacji e-TOLL PL. Administracja zachęca, zanim wyruszymy w trasę odcinkami autostrad A2 Konin-Stryków lub A4 Wrocław-Sośnica wybieramy metodę płatności.

E-bilet autostradowy kupujemy w aplikacji e-TOLL PL BILET (możliwość zakupu w aplikacji dostępna od 1 grudnia 2021 r.) lub u partnerów systemu e-TOLL.

Bilet można kupić z wyprzedzeniem. Należy podać numer rejestracyjny pojazdu, odcinek autostrady oraz planowaną datę i godzinę rozpoczęcia przejazdu. Bilet ma być  ważny 48 godzin od wskazanej daty. Jeśli nastąpiła zmiana planów, można go zwrócić przed zadeklarowaną godziną startu podróży.

Od końca czerwca dostępna jest także aplikacja e-TOLL PL, którą można płacić za przejazd. Jest do pobrania bezpłatnie w sklepach Google Play i App Store (Android (min. 6.0, zalecany 11+) oraz IOS (13+). W aplikacji doładowuje się konto i wnosi opłatę za przejazd. Aplikacja przekazuje dane geolokalizacyjne i w trakcie przejazdu musi być cały czas włączona. Aby korzystać z aplikacji należy się wcześniej zarejestrować się w Internetowym Koncie Klienta w systemie e-TOLL. Po zakończeniu instalacji aplikacji otrzymasz identyfikator biznesowy urządzenia, podaj go w Internetowym Koncie Klienta (IKK). 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę