Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 listopada 2021 napisz DONOS@

Znowu więcej łóżek covidowych w szpitalu

W łomżyńskim szpitalu leczy się aktualnie 85 osób z Covidem-19, w tym 5 na oddziale intensywnej terapii. Najnowsza decyzja wojewody podlaskiego, Bohdana Paszkowskiego, zwiększyła o 20 liczbę łóżek dla pacjentów zakażonych Covidem-19.

Tydzień temu Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, poinformowała, że szpital przygotował 79 łóżek na drugim poziomie. Razem z nowo utworzonymi 20-oma placówka dysponuje więc 99-oma łóżkami covidowymi, które znajdują się na 4 oddziałach: zakaźnym, płucnym, wewnętrznym, laryngologicznym. Ponadto 6 łóżek covidowych funkcjonuje na oddziale intensywnej terapii. Dodatkowe łóżka covidowe ma również szpitalny oddział ratunkowy: to 6 łóżek buforowych, przeznaczonych dla pacjentów, czekających na wynik testu, i 2 łóżka respiratorowe. Wynik testu decyduje, czy lub na jakie oddziały są przenoszeni chorzy. We wtorek, 16. listopada 2021, na oddziałach w łomżyńskim szpitalu leczy się 279 pacjentów, w tym 85 z zakażeniem Covid-19. Inaczej mówiąc, mniej więcej, co trzeci chory trafia na oddział z łóżkami zakaźnymi z powodu pandemii Covid-19.

- Szpital Wojewódzki w Łomży nie jest szpitalem jednoimiennym - wyjaśnia Pani pełnomocnik Gryc.

Przypomnijmy, że łomżyński szpital od połowy marca do czerwca 2020 r. był szpitalem jednoimiennym, przeznaczonym wyłącznie dla pacjentów z Covidem lub podejrzeniem zakażenia koronawirusem z całego województwa podlaskiego. Aktualnie jest inaczej: jeżeli pacjentka lub pacjent wymaga leczenia specjalistycznego, może uzyskać pomoc medyczną podczas hospitalizacji, podobnie jak w podobnych placówkach w województwie podlaskim i kraju.

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę