Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 listopada 2021 napisz DONOS@

Przybyło łóżek covidowych w łomżyńskim szpitalu

- W chwili obecnej, na podstawie ostatniej decyzji wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, dla pacjentów zakażonych Covidem-19 nasz szpital przygotował 79 łóżek - informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.

4. fala pandemii koronawirusa nasiliła się, co widać, m.in. po liczbie wykonywanych wymazów w kontenerze przed szpitalem. Jeszcze w ubiegłym tygodniu było to około 150 pacjentów dziennie z podejrzeniem Covid, natomiast w tym tygodniu jest około 200 dziennie. - Około połowy z nich ma dodatni wynik testu na obecność koronawirusa - mówi Pani Gryc. Z tego powodu dyrekcja szpitala zwróciła się do NFZ w Białymstoku o zgodę na uruchomienie 2. zespołu w punkcie wymazowym. 

79 łóżek covidowych to o ponad 20 więcej, w porównaniu z poprzednim tygodniem. Znajdują się one na 4 oddziałach: zakaźnym, płucnym, wewnętrznym i laryngologicznym. W liczbie 79 mieści się także 6 łóżek na oddziale intensywnej terapii. Oprócz tego, dodatkowymi łóżkami dysponuje szpitalny oddział ratunkowy. SOR ma 6 łóżek tzw. buforowych dla pacjentów, oczekujących na wyniki testu, oraz 2 łóżka respiratorowe. Zależnie od wyniku, są oni przenoszeni na odpowiednie oddziały. We wtorek w południe, 9. listopada 2021,  w łomżyńskim szpitalu leczy się 62 pacjentów z zakażeniem Covid-19, w tym 5 chorych na OIT.

Aktualnie szpital ma 437 łóżek, w tym 79 covidowych.

Mirosław R. Derewońko

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę