Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 listopada 2021 napisz DONOS@

Mimo weekendu dużo zakażonych

Główne zdjęcie
Podział powiatów na strefy wg. założeń Ministerstwa Zdrowia zależny od sumy nowych przypadków z 14 dni na 10 tys. mieszkańców oraz osób zaszczepionych (źródło: tarnowski.info)

Mimo weekendu i mniejszej ilości skierowań na testy, w rejonie Łomży potwierdzono 45 przypadków koronawirusa. W Polsce 12 493 przypadki. To także wysoko, mimo weekendu.

Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie poinformowało o przyroście zakażeń. W Łomży ostatniej doby potwierdzono kolejne 22 przypadki Covid-19. Natomiast w powiecie łomżyńskim przybyło 23 zakażonych. Tydzień temu było odpowiednio 16 w mieście i 9 w powiecie. Oznacza to więc znaczny przyrost weekendowy.

Na kwarantannie przebywa  945 mieszkańców Łomży i 698 powiatu. W łomżyńskim szpitalu, w związku z covid-19, hospitalizowanych jest 56 pacjentów, w tym 6 na Oddziale Intensywnej Opieki. 

Zarówno Łomża i powiat łomżyński znaleźli się w czerwonej strefie. Suma nowych przypadków na 10 tys. mieszkańców wynosi 57,69. Dla powiatu łomżyńskiego ten wskaźnik osiągnął 37,58. Przypomnijmy, granicznym jest 36. Powyżej tej ilości przyjmuje się jako strefę czerwoną. Na dzień dzisiejszy nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi ograniczeniami.

W Polsce ostatniej doby potwierdzono 12 493 przypadków koronawirusa. Najwięcej w województwach: mazowieckim i lubelskim. Zmarło 24 chorych, w tym 9 wyłączenie na Covid. W szpitalach, w związku z Covid-19, przebywa 9 788 chorych, w tym 857 pod respiratorami. 

W województwie podlaskim zdiagnozowano 637 zakażeń wirusem sars-cov-2. Zmarła jedna osoba u której występowały choroby współistniejące. Na kwarantannie w wojhewództwie przebywa 22 284 osoby. 

W podlaskich szpitalach hospitalizowanych jest 941 chorych na Covid-19, w tym, 77 pod respiratorami. 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę