Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Ekonomik wrócił do nauki, ale inni idą na zdalne

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Prawie 1600 uczniów łomżyńskich szkół z 69 klas przeszło na nauczanie zdalne. Ratusz podał informacje o pandemii w łomżyńskich szkołach.

Znaczny wzrost zakażeń koronawirusem w regionie i w Polsce jest faktem. Coraz więcej hospitalizacji i kwarantann musi odbić się na szkołach. Wg informacji z Ratusza na nauczaniu zdalnym jest w Łomży 1 572 uczniów. Najbardziej dotknęło to uczniów szkół średnich – 851. 

Najwięcej na zdalnym uczy się z ZSWiO nr 7 (Weta). Dotyczy to 294 uczniów z 14 klas. Kolejne na liście jest I LO. Tu nauczanie zdalne dotyczy 211 uczniów z 7 klas. Kolejny znaczny procent uczniów uczy się z domów w III LO. Na nauczaniu zdalnym jest 207 z 8 klas. Kolejne szkoły są w mniejszym stopniu dotknięte pandemią. W II LO zdalnie uczy się 59 uczniów z 2 klas. W ZSTiO nr 4 podobnie, 2 klasy są na zdalnym i dotyczy to 53 uczniów. ZSMiO nr 5 ma 27 uczniów na nauce w domu z jednej klasy. Ekonomik, który do niedawna w całości przeszedł na naukę zdalną, w 100% wrócił do nauki stacjonarnej.

W szkołach podstawowych najtrudniejsza sytuacja jest w SP 10. Tu na zdalnym jest 288 uczniów z 14 klas. W kolejnej placówce SP 4 na nauczaniu zdalnym przebywa 174 uczniów z 9 klas. Pozostałe szkoły mają nieco mniejszy problem z zakażeniami. W SP 9 na zdalnym jest 116 uczniów z 5 klas. W SP 2 zdalnie uczy się 63 dzieci z 3 klas. W SP 7 zajęcia zdalne odbywają się w 2 klasach, a dotyczy 39 uczniów. W SP 5 jedna klasa z 21 uczniami ma zajęcia zdalne. Podobnie w SP 1, tu także jedna dwudziestoosobowa klasa uczy się zdalnie. 

W sumie z udostępnionych dziś danych Ratusza wynika, że 1 572 uczniów z 69 klas uczy się zdalnie. W izolacji jest 24 uczniów i 23 osoby z personelu szkoły. Na kwarantannie przebywa 964 uczniów i 29 pracowników placówek. 

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę