Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 19 stycznia 2022 napisz DONOS@

Zofia Nagórska w Kadrze Narodowej Juniorów

Główne zdjęcie
Zofia Nagórska

Sztab szkoleniowy Polskiego Związku Lekkiej Atletyki powołał Zosię Nagórską, zawodniczkę LKS Narew Kurpiewski Łomża, do Kadry Narodowej Juniorek w trójskoku. - Celem powołania Zosi jest przygotowanie do Mistrzostw Świata U-20, które od 2. do 7. sierpnia 2022 r. odbędą się w Cali, w Kolumbii - wyjaśnia trener zawodniczki Jan Kotowski.

Zosia Nagórska jest uczennicą klasy maturalnej I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży. Od siedmiu lat rozwija zainteresowania lekkoatletyczne i buduje formę pod okiem doświadczonego trenera, Jana Kotowskiego. W ubiegłym roku została w Radomiu wicemistrzynią Polski juniorek młodszych w trójskoku, natomiast w bieżącym roku na Mistrzostwach Polski Juniorów w Lublinie wywalczyła czwartą lokatę, ustanawiając swój rekord życiowy w trójskoku: skoczyła 12 metrów 28 centymetrów. 

Zosia jest łomżynianką z urodzenia; rocznik 2003. Pod koniec października świętowała 18. urodziny. Zdaniem jej trenera, "jest fantastyczna, ambitna i na treningach, i na zawodach". Im wyższe rangą, tym bardziej się mobilizuje.
- Nigdy, przenigdy mnie nie zawiodła - chwali wychowankę szkoleniowiec. - Czasami żartuję w rozmowach z Zosią albo gdy o niej opowiadam znajomym, że powinna nazywać się Walczak, bo taki ma charakter waleczny, odważny i śmiały - śmieje się trener Kotowski. - W tym tygodniu, 5. listopada 2021, rozpoczyna się zgrupowanie kadry w Zakopanem, które potrwa do 14. listopada. Nasza Zosia jest naprawdę tak ambitna, że podjęła decyzję, że pojedzie na przygotowania kadrowiczów, mimo że ma maturę w tym roku w liceum przy Bernatowicza, czyli w szkole o bardzo wysokich wymaganiach. Powtarzam jej, że będzie musiała się bardzo sprężyć, aby pogodzić naukę ze zgrupowaniami sportowymi, ponieważ będzie ich jeszcze więcej.

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146

 

Martyna Szulc z LKS Narew: "Nasz trener jest jak drugi tata"

Rewelacyjny skok Kasi Cychol w Białej Podlaskiej

Srebrny medal w trójskoku Zosi Nagórskiej


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę