Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łapówki za łomżyński hipermarket

Środowa Gazeta Wyborcza w swym białostockim dodatku powraca do sprawy rzekomej łapówki za jaka łomżyńscy radni mieli wydać zgodę na budowę hipermarketu w mieście. Jak podaje dziennik w artykule pt. „Łapówki za łomżyński hipermarket” miała ona wynieść 50 tys Euro. „Sprawą zajmuje się białostocka prokuratura apelacyjna i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Całe śledztwo okrywa wielka tajemnica. Prokuratura i ABW jedynie potwierdzają fakt, że w związku z próbą wręczenia łapówek zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn. Przedstawiono im zarzut płatnej protekcji.” Gazeta dodaje także w środę „białostocki Sąd Okręgowy ma rozpatrzyć odwołanie prokuratury na decyzję sądu pierwszej instancji. Ten przed kilkoma dniami nie zdecydował się na aresztowanie podejrzanych mężczyzn.”

„Brak aresztu w takiej sprawie, przy zarzucie płatnej protekcji, znacznie komplikuje prowadzenie śledztwa. Takie sprawy mają szczególny charakter. Kiedy podejrzany pozostanie na wolności, może wpływać na świadków, a przez to utrudniać śledztwo” - komentuje dla Gazety Wyborczej rzecznik prokuratury Janusz Kordulski.

Dziennik przypomina tło wydarzenia. - „Nieoficjalnie mówi się, że grupa łomżyńskich radnych inspirowana przez spółkę, która chce zbudować hipermarket w Łomży, w lipcu 2003 r. wystąpiła z wnioskiem o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego na wybranych działkach w mieście. W lutym tego roku miasto wyraziło zgodę, by na wskazanych przez nich terenach można było zbudować hipermarket.”

Gazeta podkreśla, że „prokuratura nie podaje, czy doszło do przekazania pieniędzy. Wstrzymuje się też od komentarza, czy w tej sprawie będą zatrzymywane kolejne osoby.”

zobacz:
* Gazeta Wyborcza - Łapówki za łomżyński hipermarket
* Uchwały za łapówki?
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę