Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Bp Stefanek: becikowe – to inwestycja w dobrobyt

“To nie jest dopłacanie do biedy – to jest inwestycja w dobrobyt” – powiedział we wtorek (29 listopada) bp łomżyński Stanisław Stefanek, komentując rządowy pomysł wprowadzenia tzw. becikowego. Przewodniczący Rady Episkopatu Polski ds Rodziny podkreślił, że wprowadzenie zapomogi dla rodziców nowo narodzonego dziecka – to tylko symbol, który może zapoczątkować w Polsce politykę prorodzinną.

“Początkowo nawet się irytowałem, dlaczego akurat tak wąsko patrzą na politykę prorodzinną, przecież to nie od tysiąca złotych zależy cały program” - stwierdzi ordynariusz łomżyński. Obserwując rządową batalię o becikowe Przewodniczący Rady ds Rodziny zdanie jednak zmienił. “Teraz widzę, że jest to symbol, które pomoże nam nie zapomnieć albo pomóc zbudować jakiś program prorodzinny” - podkreślił bp Stefanek.

Ordynariusz łomżyński stwierdził, że polityka prorodzinna nie może być rozumiana jako dopłacanie do biedy, bo “to tylko sygnał, gdzie są istotne szanse dla przyszłego społeczeństwa”. Bp Stanisław Stefanek podkreślił, że w walce z rosnącym kryzysem demograficznym ważne jest współdziałanie i rządu i mediów po to, aby mówić głośno, co to jest rodzina. “Trzeba przede wszystkim życzliwie spojrzeć na życie, cieszyć się stałym związkiem mężczyzny i kobiety i pomóc, najpierw stworzyć przychylność społeczną, a potem realne struktury” - zaznaczył bp Stefanek.
Zdaniem hierarchy, z tej inwestycji będziemy szybko czerpać zyski, “ale musi to być wspólna polityka medialna i rządowa”.

Tak zwane becikowe będzie wypłacane od początku przyszłego roku. Jednorazowa zapomoga wyniesie 1000 złotych i będzie przysługiwała osobom o najniższych dochodach.
Premier Kazimierz Marcinkiewicz zapowiedział, że według rządowego projektu, becikowe mają otrzymać osoby, które korzystają z pomocy socjalnej. Projekty odpowiednich rozwiązań prawnych ma we wtorek (29 listopada) przyjąć rząd razem z autopoprawką do budżetu.
W Polskiej rodzinie rodzi się przeciętnie 1,23 dziecka. Aby liczebność populacji się nie zmniejszała, potrzeba prawie 2 razy więcej dzieci. W Europie równie mało potomków mają Czeszki i Słowenki.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę