Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 maja 2021 napisz DONOS@

Głodówka w pogotowiu

Główne zdjęcie
Strajk w pogotowiu

Jedenastu pracowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży rozpoczęło we wtorek wieczorem strajk głodowy. To ich reakcja na zwolnienie dyrektora stacji Grzegorza Wasilewskiego. Do odwołania Wasilewskiego doprowadził wicemarszałek podlaskiego Krzysztof Tołwiński. Zdaniem pracowników łomżyńskiego pogotowia to zemsta za przeciwstawianie się dyrektora Wasilewskiego koncepcji wicemarszałka połączenia stacji w Łomży i Suwałkach ze stacją w Białymstoku. Protestujący zapewniają , że pomimo strajku głodowego nie spadnie jakość usług świadczonych dla pacjentów.

Lista do głodówki
Lista do głodówki
Jaka przyszłość?
Jaka przyszłość?
wejście do sali
wejście do sali
łzy ...
łzy ...
Głodujemy!
Głodujemy!
koce gotowe
koce gotowe
Głodówka w budynku pogotowia w Łomży rozpoczęła się o godzinie 16.00. Póki co strajkuje 11 osób. To pracownicy pogotowia z Łomży, Zambrowa, Kolna, Grajewa i Wysokiego Mazowieckiego. Jutro mają dołączyć do nich przedstawiciele stacji pogotowia ratunkowego z Suwałk. Jak podkreślają są gotowi głodować do skutku czyli do wycofania przez Zarząd Województwa Podlaskiego decyzji o zwolnieniu dyrektora Grzegorza Wasilewskiego.
Ich zdaniem zmiana dyrektora – miejsce Wasilewskiego ma zająć Jerzy Kamiński z Białegostoku – to tylko pierwszy krok do realizacji koncepcji wicemarszałka Tołwińskiego o połączeniu trzech dziś niezależnych stacji w jedną z siedziba i kierownictwem w Białymstoku.

Odwołanie dyrektora Grzegorza Wasilewskiego nastąpiło w przeddzień podpisania przez łomżyńskie pogotowie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pod nieobecność dyrektora Wasilewskiego, który do końca tygodnia jest na zwolnieniu lekarskim kontrakt podpisał jego zastępca Konrad Kamiński, przy czym warto dodać, że od najbliższego czwartku (1 grudnia 2005) dyrektor Konrad Kamiński przechodzi na emeryturę.

Pracowników łomżyńskiego pogotowia dodatkowo bulwersuje arogancja wicemarszałka Tołwińskiego, który - jak relacjonowali dziennikarzom - „rzucił słuchawka, gdy ci zadzwonili, aby uzyskać potwierdzenie docierających do nich nieoficjalnych informacji o odwołaniu dyrektora Wasilewskiego”.

Przeciwni odwołaniu dyrektora Grzegorza Wasilewskiego są też członkowie Rady Społecznej WSPR w Łomży. Kilka dni temu negatywnie zaopiniowali oni wniosek wicemarszałka Tołwińskiego o odwołanie dyrektora łomżyńskiej stacji. Ich zdaniem do odwołania dyrektora nie było przesłanek merytorycznych, a wniosek był tym bardziej nie na miejscu, że dwa miesiące wcześniej Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał dyrektorowi Wasilewskiemu nagrodę za dobre wypełnianie obowiązków dyrektora stacji.
Dziś członkowie Rady Społecznej postanowili, że wszyscy na znak protestu przeciwko odwołaniu dyrektora Wasilewskiego poddadzą się do dymisji.

Tymczasem w wypowiedzi dla Radia Białystok wicemarszałek Krzysztof Tołwinski decyzję o odwołaniu dyrektora łomżyńskiej stacji pogotowia ratunkowego uzasadnił następująco: „to ja dobieram sobie pracowników, takie jest moje wilcze prawo.”
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę