Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 20 października 2021 napisz DONOS@

Zbiórka na inicjatywę „Medycy na granicy”

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Mieszkańcy miejscowości przygranicznych, objętych stanem wyjątkowym, we własnym zakresie próbują pomagać błąkającym się po lasach uchodźcom. Przygotowują ciepłe posiłki, zbierają koce i ciepłą odzież. Powstała inicjatywa grupy medyków, aby udzielać pomocy medycznej tym, którzy często na skraju wycieńczenia i wychłodzenia idą Polską ziemią.

Ratownicy planują pełnić całodobowe dyżury w trzyosobowych zespołach, w których skład będzie wchodził ratownik z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych, lekarz i drugi ratownik/druga lekarka/pielęgniarka.

- Pojedziemy na miejsce, zbadamy, udzielimy pierwszej pomocy i zdecydujemy, czy jest potrzebna hospitalizacja. O naszej obecności zostaną poinformowane dyspozytornia i lokalne szpitale. Chcemy wspomóc regionalny system ratownictwa medycznego” - mówią o swojej zbiórce organizatorzy.

 

Polacy wspierają inicjatywę grupy medyków, którzy chcą udzielać pomocy medycznej obcokrajowcom na granicy polsko-białoruskiej. Zbiórka na ten cel została założona na portalu Pomagam.pl i w ciągu kilku dni zebrała już ponad 300 tysięcy złotych.

Link do zbiórki: https://pomagam.pl/medycynagranicy

 

Akcję #medycynagranicy wsparli m.in. Adam Bodnar, Agnieszka Holland, Martyna Wojciechowska i Jurek Owsiak.

 

mm
wt, 12 października 2021 16:54
Data ostatniej edycji: śr, 13 października 2021 10:40:51

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę