Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 20 października 2021 napisz DONOS@

Areszt za pomoc irackim imigrantom

Na trzy miesiące trafił obywatel Ukrainy, któremu Prokuratura Rejonowa w Zambrowie zarzuca pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy 21 obywatelom Iraku.

Śledczy zarzucają 43-letniemu  obywatelowi Ukrainy  że w dniu 29 września 2021 roku na drodze krajowej nr S8, na wysokości miejscowości Szumowo, woj. podlaskiego działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej pomógł nieustalonym dotychczas osobom w zorganizowaniu przekroczenia granicy państwowej do Rzeczypospolitej Polskiej wbrew obowiązującym przepisom. Chodzi 21 obywateli Iraku, którym że dostarczył środek transportu pozwalający na ich przewiezienie z okolicy granicy państwa w głąb kraju lub na teren Unii Europejskiej. Mężczyzna przejechał samochodem dostawczym marki FIAT DUCATO o nr rej. WZ 853CL w rejon granicy państwowej, gdzie odebrał 21 obywateli Iraku, którzy przekroczyli granicę Republiki Białoruś do Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisom ustawy, a następnie przewoził ich w głąb Polski, tj. o czyn z art. 18 § 3 k.k. w zw. z art. 264 § 3 k.k. w zb. z art. 264a § 1 k.k. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, ale złożył wyjaśnienia.   

Postanowieniem z dnia 1 października 2021 roku Sąd Rejonowy w Zambrowie uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec w/w środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

Śledztwo prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie.

 

mm
wt, 12 października 2021 14:10
Data ostatniej edycji: wt, 12 października 2021 15:20:53

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę