Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 16 października 2021 napisz DONOS@

Na alkohol i papierosy od nowego roku akcyza w górę

Zaczynają się podwyżki. Po spodziewanej podwyżce cen prądu, teraz rząd dodaje podwyżkę akcyzy na alkohol i papierosy.

Ministerstwo Finansów w opublikowanym przed kilkoma dniami projekcie ustawy w sprawie podatku akcyzowego zawarło podniesienie o 10% akcyzy na alkohol i papierosy. Dodatkowo rozpisało kolejne podwyżki na następne lata. Do 15. października mają potrwać konsultacje społeczne.

Z komunikatu wynika, że od nowego roku akcyza na alkohol wzrośnie o 10%, a w kolejnych latach do 2027 co roku o 5%. Natomiast akcyza na tytoń i papierosy do 2027 roku będzie rok rocznie podwyższana o 10%. Wzrośnie akcyza także na wyroby nowatorskie czyli podgrzewany tytoń. Od 1 stycznia 2022 r. o 100 proc. podniesienie stawki kwotowej, a później rok rocznie o 10%.

Jeszcze 19. września, na swoim profilu w mediach społecznościowych, Ministerstwo Finansów informacje o przygotowywanych podwyżkach skwitowało stwierdzeniem fake news. Teraz okazuje się, że źródłem fake newsa było ministerstwo. 

 

mm
pon, 11 października 2021 17:23
Data ostatniej edycji: pon, 11 października 2021 17:30:02

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę