Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 16 października 2021 napisz DONOS@

Jakie są ceny mieszkań w Łomży?

Ceny mieszkań w wielu miastach regularnie rosną, wzrost ceny 1 m2 mieszkania nierzadko sięga powyżej 1 procenta w sali miesiąca, w ciągu roku zaś wzrost cen 1 m2 mieszkania często przekracza 12%. W przypadku dużych miast, wzrosty cen mieszkań są rzecz jasna zauważalnie wyższe. Jednym z wyjątków jest niewielka Łomża. W tym mieście ceny mieszkań oczywiście także czasowo rosną, jak jednak skazują statystyki, średnie ceny mieszkań w Łomży - w przeliczeniu na dłuższy okres czasu - wręcz spadają. Oczywiście ten zauważalny trend nie będzie stały. Można więc liczyć się z tym, zależności od pory roku, zainteresowania mieszkaniami czy też z uwagi na inne czynniki, ceny mieszkań w Łomży mogą zacząć rosnąć. Póki co jednak trudno oceniać jak dokładnie się one ukształtują za kilka miesięcy czy rok.

Dlaczego ceny mieszkań w Łomży spadają?

Spadek cen nieruchomości uwarunkowany jest zawsze wieloma czynnikami. W przypadku Łomży, można pokusić się o stwierdzenie, że niskie ceny mieszkań i częste zauważalne spadki, wynikają z tego,że popyt na mieszkania w tym mieście jest dużo mniejszy niż podaż. Łomża nie jest jakimś ośrodkiem przemysłowym, ani też miastem, które można ocenić jako bardzo atrakcyjne. Widoczna w Łomży jest także wysoka stopa bezrobocia, co także wpływa na decyzję wielu osób o sprzedaży swoich mieszkań lub domów i wyjeździe w inne miejsce. Nie bez znaczenia jest także to, że Łomża leży na wschodzie Polski, trochę na uboczu, a niedaleko są dużo atrakcyjniejsze miasta, takie jak Białystok, w którym łatwiej o pracę. Szybciej też tam można znaleźć odpowiednią szkołę dla dzieci czy też miejsca do ciekawego spędzania wolnego czasu.

Z Łomży do Warszawy jest niedaleko

Na wysokość cen mieszkań w Łomży ma też wpływ to, że Warszawa - miasto, w którym łatwiej zorganizować sobie życie - jest dość niedaleko. Wiele, szczególnie młodych osób, bardzo chętnie kieruje się właśnie do tego miasta, słusznie uznając, że w Warszawie są dużo większe możliwości niż w małej Łomży. Można więc mieć pewność, że ceny mieszkań w Łomży raczej nigdy nie będą charakteryzować się dużym wzrostem, a wahania średnich cen 1 m2 mieszkania w Łomży będą istnieć przez długi czas.

Średnia cena 1 m2 mieszkania w Łomży

Średnia cena mieszkania w Łomży to około 300 tysięcy złotych. Trzeba oczywiście uwzględnić to, że do średniej ceny wilcza się lokale małe i wielokrotnie tańsze, jak i duże i luksusowe, których cena musi być wysoka. Co interesujące, średnia cena 1 m2 mieszkania w Łomży w ciągu roku spadła o 9%. Jak kształtuje się obecnie? Uśredniony koszt 1 m2 mieszkania to niewiele ponad 5000 złotych. Oczywiście to oznacza jedno. W Łomży można znaleźć lokale mieszkalne, w których cena 1 m2 jest znacznie niższa, wręcz okazyjna. Zauważalne to jest nie tylko przy analizie cen sprzedanych mieszkań, widoczne także w ofertach sprzedaży. Jak widać choćby na stronie https://kazo.pl/mieszkania-na-sprzedaz/lomza, wiele lokali mieszkalnych wystawianych jest do sprzedaży w bardzo atrakcyjnych cenach. Oczywiście cena podana w ogłoszeniu z reguły nie jest ostateczna, można więc mieć pewność, że każdy, kto poszukuje mieszkania w Łomży, znajdzie zarówno dość drogie jak i wyjątkowo tanie.

Przyszłość cen mieszkań w Łomży

Trudno oceniać, jak w przyszłości będą kształtować się ceny mieszkań w tym mieście. Na pewno - jeśli stopa bezrobocia będzie nadal wysoka, więc dla wielu osób miasto będzie mało atrakcyjne - nie można liczyć na to, że ceny w znaczący sposób wzrosną. Spadek cen może oczywiście się chwilowo zakończyć. W miesiącach wiosennych i letnich, czyli w czasie, gdy jest większy popyt na mieszkania, ceny nieruchomości w Łomży mogą oczywiście wzrosnąć. Trudno raczej oczekiwać, by był to stały trend. Raczej trzeba liczyć się z tym, że wzrosty i spadki cen mieszkań w Łomży będą trwać jeszcze przez długi czas.

tekst płatny

210819083017.gif
JJS
pon, 11 października 2021 13:24
Data ostatniej edycji: pon, 11 października 2021 13:51:21

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę