Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 17 października 2021 napisz DONOS@

Najlepszy sędzia świata w 2021 roku z Łomży

Główne zdjęcie
Karol Łebkowski, sędzia miedzynarodowy

Karol Łebkowski, sędzia międzynarodowy w zapasach został uhonorowany Złotym Gwizdkiem dla najlepszego sędziego w 2021 roku. Po raz pierwszy takie wyróżnienie trafiło w ręce Polaka. - Traktuję to jako ogromne wyróżnienie dla mnie ale i dla federacji”- podkreślał łomżyniak.

Karol Łebkowski, sędzia międzynarodowy w zapasach wielokrotnie sędziował na najważniejszych imprezach sportowych świata. Można go było zobaczyć także na olimpijskiej macie w Rio czy Tokio. Spokojny, opanowany, precyzyjny, a przy tym tryskający uśmiechem i dobrą energią. 

Na Mistrzostwach Świata w Oslo Nasz Bohater otrzymał Złoty Gwizdek za 2021 rok. Początkowo planowano tę uroczystość na olimpiadzie w Tokio, ale ze względu na brak publiczności i puste trybuny, postanowiono zorganizować uroczystość w Oslo. Wyróżnienie wręczane jest najlepszym sędziom w  danym roku. Łepkowski już kilkakrotnie był przymierzany, ale dopiero teraz sięgnął po to najważniejsze trofeum. Sukces tym większy, że Karol Łebkowski jest jedynym Polakiem, który może pochwalić się takim wyróznieniem. 

- To osiągnięcie szczytu, w sędziowaniu już więcej nie mogę osiągnąć – podkreślał. – Ogromna satysfakcja. Po raz pierwszy Polak dostąpił tego zaszczytu. Wielu było wybitnych sędziów najwyższej klasy i to wyróżnienie traktuję osobiście, dla mnie, ale i dla polskiej federacji – dodał z dumą i radością.

Wyróżnienie nadawane jest od 1983 roku wśród sędziów zapaśniczych. Stu pięciu sędziów na całym świecie do tej pory doceniono w ten sposób. Na co dzień Karol Łebkowski jest dyrektorem w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupiskach w Gminie Łomża.

 

 

210819083017.gif
mm
pon, 11 października 2021 08:41
Data ostatniej edycji: pon, 11 października 2021 09:22:06

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę