Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 17 października 2021 napisz DONOS@

Adam Kownacki przegrał w Las Vegas, co dalej z karierą w wadze ciężkiej?

Główne zdjęcie
Adam Kownacki (fot. Twitter)

Adam Kownacki przegrał po nokaucie technicznym z Robertem Heleniusem w bokserskiej walce wagi ciężkiej. Pojedynek odbył się w Las Vegas i w szóstej rundzie, decyzją sędziego, został przerwany.

Pochodzący z Konarzyc pięściarz Adam Kownacki do tej pory na zawodowym ringu wagi ciężkiej rozegrał 22 walki. Pierwsze 20. wygrał, ale po ostatnich dwóch schodził z ringu pokonany. W rewanżowym pojedynku z Finem Robertem Heleniusem, rozgrywanym na gali w Las Vegas, Kownacki najpierw miał odjęte punkty za ciosy poniżej pasa, a po powtórzeniu sytuacji sędzia zakończył walkę. Ostatecznie oficjalny werdykt mówi o nokaucie technicznym. Pojawił się także komunikat, że nasz zawodnik był niezdolny do dalszej walki i dlatego sędzia przerwał pojedynek. Po zejściu z ringu Adam Kownacki napisał „Przepraszam”.

Przed walką łomżyniak mówił o pracy nad lewym prostym, którego w walce praktycznie nie było. Obserwatorzy podkreślają łatwość z jaką Fin boksował Polaka. „Bił jak chciał i kiedy chciał”, a obrona Kownackiego była bezradna. Już w I rundzie Kownacki otrzymał cios, po którym spuchło oko zawodnika. 

Trener pięściarza w rozmowie z Przemysławem Garczarczykiem z Polsat Sport przyznał – Nie robił nic, nad czym pracowaliśmy. Atak bez lewego prostego, brak ruchu głową, Nie mam wytłumaczenia, dlaczego Adam tak walczył. Naprawdę nie mam. 

„Babyface”, bo taki przydomek ma Kownacki, napisał „Od 1 rundy nic nie widziałem myślałem, że jaja ma trochę niżej”. 

Przegrany rewanż z Heleniusem może oznaczać dla Kownackiego koniec marzeń o wielkim boksie w wadze ciężkiej.  

 

 

Adaś chce zdobyć pas mistrza świata

Bokser z Konarzyc chce być mistrzem świata wagi ciężkiej

Brat Adama Kownackiego przywiózł prezenty z Ameryki

mm
nie, 10 października 2021 13:10
Data ostatniej edycji: nie, 10 października 2021 16:01:25

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę