Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Pieniądze na e-administrację

W 15 gminach i jednostkach samorządowych zostaną wdrożone lub rozszerzone usługi elektroniczne – informuje Urząd Marszałkowski w komunikacie. Wśród beneficjentów znalazła się Gmina Jedwabne.

Ze względu na rosnąca wagę e-administracji, zarząd województwa na posiedzeniu w czwartek, 7 października zwiększył pulę konkursu unijnego na wprowadzenie e-usług z 15 mln zł do blisko 35 mln zł. 

Konkurs był skierowany do samorządów i jednostek administracji rządowej. Mogły w nim wnioskować o dotację na: aktualizację i integrowanie katalogu świadczonych e-usług, ich promocję, udostępnienie zasobów rejestrów publicznych, zakup i wdrożenie aplikacji/oprogramowania zapewniającego elektroniczną dostępność urzędu i jego usług dla osób z niepełnosprawnością oraz mniejszości, a także na rozwój niezbędnej infrastruktury informatycznej.

Cieszę się, że dzięki tym pieniądzom mogliśmy przyznać dotacje wszystkim wnioskodawcom, których projekty przeszły pozytywną ocenę – powiedział marszałek Artur Kosicki.

15 wniosków zostało ocenionych pozytywnie. I wszystkie, dzięki zwiększeniu budżetu konkursu, otrzymają wsparcie, np.: Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego dostanie ponad 12 mln zł na rozwój e-usług w swoich gminach, a Gmina Jedwabne otrzyma prawie 1,1mln zł na e-Jedwabne – nowoczesne usługi dla mieszkańców. 

Dofinansowanie w konkursie pochodzi z funduszy europejskich.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę