Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nieudany napad na łotewskiego tira zaparkowanego koło Szumowa

Sen kierowcy łotewskiego tira, który zatrzymał się na parkingu koło Szumowa by odpocząć - mógł zakończyć się nieszczęściem. Czyhali na niego złodzieje. Ciężarówka była wyładowana telewizorami - powiedział nam sierż. Kamil Tomaszczuk z zespołu Prasowego Podlaskiej Policji. Wczoraj nad ranem policjanci z Zambrowa zauważyli zaparkowanego na przydrożnym parkingu ciężarowego Mercedesa z naczepą. Pojazd nie wydałby się funkcjonariuszom podejrzany, gdyby nie fakt, że z boku otwartej naczepy stały 4 oryginalnie zapakowane telewizory. Z plandeki zerwane były plomby i linki ją podtrzymujące. Tymczasem kierowca łotewskiego tira spał w kabinie i nic nie słyszał. Dopiero od policjantów dowiedział się, że w naczepie ma o kilka telewizorów mniej.


Chwilę później policjanci zatrzymali wyjeżdżającego z parkingu bordowego busa, którym jechało trzech Białorusinów. Po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że mężczyźni mają o jeden paszport więcej. Funkcjonariusze powiadomili o tym fakcie dyżurnego w Zambrowie, który drogą radiową przekazał komunikat pozostałym funkcjonariuszom. Już po 5 minutach inny patrol policji zatrzymał do kontroli pojazd na białoruskich tablicach rejestracyjnych jadący w kierunku Białegostoku. Jego kierowca okazał się właścicielem czwartego paszportu znalezionego w busie na parkingu. Po przeszukaniu auta policjanci ujawnili 4 telewizory, tej samej marki co wystawione przy tirze. Wszystkich zatrzymanych obywateli Białorusi dowieziono do komendy w Zambrowie. Jak podkreśla Kamil Tomaszczuk - gdyby nie współpraca obu patroli policji, wystawione przy naczepie telewizory również zostałyby skradzione.
210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę