Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Unijne standardy

31 zakładów mięsnych w województwie podlaskim po 1 maja, możne zniknąć z rynku. Powodem jest oczywiście niedostosowanie warunków produkcji do standardów określonych w Unii Europejskiej. Jak mówi zastępca Wojewódzkiego Podlaskiego Lekarza Weterynarii, Marek Wincenciak – są to głównie małe, często jednoosobowe zakłady.


Zasady dostępu do rynków zbytu są uzależnione od warunków sanitarno-weterynaryjnych. Określają one m.in.: sposób uboju zwierząt, warunki przechowywania mięsa i dostarczania odpowiedniej jakości wody wykorzystywanej w produkcji. Jak mówi dr Wincenciak, mimo problemów małych producentów, mieli oni więcej ułatwień w dostosowaniu się do standardów unijnych w porównaniu z dużymi zakładami.
Pojutrze odpowiednie służby Unii Europejskiej mają zdecydować czy wydłużyć o kilka miesięcy czas polskim producentom na dostosowanie się do standardów unijnych. Jeżeli decyzja urzędników unijnych będzie odmowna, w całym kraju 15 maja zlikwidowanych zostanie blisko 300 małych rzeźni i ubojni.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę