Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

Boisko lekkoatletyczne w Piątnicy otwarte

- Taki obiekt jaki powstał w Gminie Piątnica jest fantastyczny dla całej społeczności lokalnej – cieszył się wójt Piątnicy Artur Wierzbowski. - To pierwszy taki obiekt lekkoatletyczny na terenie gminy i powiatu łomżyńskiego – dodawał.

Obiekt przy szkole w Piątnicy powstawał w dwóch etapach. Jak przypomniał wójt Artur Wierzbowski pierwszy zrealizowano za kadencji byłego wójta Krzysztofa Kozickiego. W 2017 roku wybudowano boiska piłkarskie z nawierzchnią trawy syntetycznej o wymiarach 50x90 m wraz z wyposażeniem oraz ułożono kable energetyczne pod płytą boiska. Kosztowało to wówczas  1 645 325 zł, w tym dotacja wyniosła 542 900zł. 

- W 2019 roku złożono wniosek na budowę drugiego etapu realizacji zadania obejmującego budowę treningowej infrastruktury lekkoatletycznej w ramach przebudowy istniejącego kompleksu boiska – przypomniał wójt Wierzbowski i dziękował przy okazji przecięcia wstęgi radnym za wsparcie wójta Kozickiego przy pierwszym etapie i siebie przy drugim.

Koszt drugiego etapu wyniósł 1 938 584 zł., w tym w ramach programu „Sportowa Polska” dofinansowano przez rząd kwotą 600 000 zł.

Poseł Lech Kołakowski obecny na otwarciu zauważył, że „tu będą kształtowane pokolenia, ich hart ducha”. Zachwalał sport. „W zdrowym ciele zdrowy duch” zacytował słynną rzymską sentencję i pogratulował obiektu.

Wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś  przypomniał, że za młodu w piłkę grał z Lechem Kołakowskim. Tłumaczył, że sejmik dużo przeznacza pieniędzy na infrastrukturę sportową i na kluby.

- Życzę Piątnicy, żebyście co najmniej w czwartej lidze, albo w trzeciej byli. Macie wspaniały obiekt –  i zachęcał do awansu piłkarzy, którym obiecał, „że nie tylko paniom dofinansuje, ale jak mężczyźni będą chcieli grać w piłkę dobrze to również (im - dop.red) ta nagroda będzie”.

Pierwsze otwarcie planowane było w minionym roku, ale ze względu na sytuację pandemiczną przesunięto. Dziś na tym obiekcie  dziewięć drużyn z terenu powiatu łomżyńskiego i Łomży rywalizowało o puchar wójta Gminy Piątnica. Po zaciętej grze trafił on w ręce drużyny „Kulturalni” Łomża, która w finale, po rzutach karnych, pokonała drużynę KS Biel Sonarol Jeziorko. 

Wygrane pieniężne o łącznej wartości 1500 zł wszystkie drużyny przekazały na rzecz Julki z Jedwabnego.

 

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
mm
so, 02 października 2021 22:52
Data ostatniej edycji: pon, 04 października 2021 08:37:02

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę