Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 02 grudnia 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

XVII spotkanie Biebrzniętych

W sobotę i niedzielę po raz siedemnasty spotkają się biebrznięci. Tak o sobie mówią miłośnicy Bagien Biebrzańskich zjeżdżający z całej Polski na Wszechnicę Biebrzańską. To cykliczne spotkania informacyjne i wykłady tematyczne adresowane do miłośników Bagien Biebrzańskich oraz osób zaangażowanych w ich czynną ochronę i promocję. Zainaugurowana została w styczniu 2001 dzięki wspólnej inicjatywie WWF Polska, Biebrzańskiego Parku Narodowego, Stowarzyszenia Ekoturystycznego „Biebrza Koneserom”, Towarzystwa Biebrzańskiego i Osowieckiego Towarzystwa Fortyfikacyjnego. Tematem najbliższego spotkania biebrzniętych będą ”Ptaki siewkowe dolin Biebrzy i Narwi”.

Poza wykładami i pogadankami, które odbędą się w sobotę w Centrum Edukacji i Zarządzania Biebrzańskiego Parku Narodowego w Osowiecu-Twierdzy organizatorzy przygotowali jak zwykle atrakcję terenową. W niedzielę uczestnicy Wszechnicy Biebrzańskiej wybiorą się na wycieczkę doliną Wissy z Łojów-Awissa do rzeki Biebrzy. Będzie tropienie łasicowatych, możliwość oglądania stad zimujących łabędzi niemych i krzykliwych, jak również polujących bielików oraz wielu innych gatunków ptaków.
Dodajmy, że w spotkaniach Wszechnicy Biebrzańskiej udział może wsiąść każdy. Zarówno wykłady jak i wycieczki są bezpłatne! Organizatorzy wymagają jednak, aby na wycieczki terenowe ubrać się odpowiednio do warunków pogodowych i zabrać ze sobą lornetki, które są niezbędne do skutecznego podglądania biebrzańskiej przyrody.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę