Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 17 października 2021 napisz DONOS@

Co na weekend

W miarę ciepły i pogodny weekend przed nami pozwoli wybrać się mieszkańcom na pulwy, gdzie odbywać się będą XXII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty” 2021. W Hali Kultury ponownie zagości taniec, a w łomżyńskiej Katedrze zakończy się Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki SACRUM ET MUSICA.

Od piątku, 1. października, do niedzieli, 3 października, odbywać się będą XXII Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego „Kontakty” 2021 pod auspicjami Aeroklubu Polskiego. Wydarzenie odbywać się będzie na lądowisku „między mostami” w sobotę, 2 października, od 13.00 aż do zapadnięcia zmroku oraz w niedzielę, 3 października, od 9.30 do ceremonii dekoracji najlepszych pilotów (ok. 15.00). 

Spodziewani są mistrzowie Polski, Europy, Świata! Paralotniowa i motolotniowa Kadra Narodowa. Motolotnie, paralotnie, wiatrakowce, samoloty ultralekkie, śmigłowce. Będzie można obejrzeć ich maszyny, osobiście porozmawiać. Będą konkursy dla dzieci. Będzie stoisko z modelami lotniczymi i inne. W sobotę, 2 października, o godz. 13.00 oficjalne otwarcie, prezentacja pilotów; 13.30-17.30 widowiskowe konkurencje paralotniowe i motolotniowe. 

W niedzielę, 3 października, od 9.30 do 14.30 XII Mistrzostwa Polski w Przelocie przez Bramkę o Puchar Alka Dernbacha, konkurencje paralotniowe. O godz. 15.00 oficjalne zakończenie, dekoracja zwycięzców.  Obwiązują aktualne przepisy epidemiologiczne Głównego Inspektora Sanitarnego.

W sobotę i niedzielę odbędzie się Wirująca Strefa. Taneczne święto, podczas którego na łomżyńskim parkiecie wirują taniec, młodość, radość i ekspresja. Dwudniowa Hip Hopowa impreza adresowana do dzieci i młodzieży przyciąga co roku najlepsze polskie i zagraniczne formacje taneczne i wybitnych solistów. 

Tegoroczna edycja odbędzie się 2 i 3 października w Hali Kultury w Łomży w sobotę 2.10 godzina 17:00-21.00 młodzież i dorośli lub w niedzielę 3.10 od 11.00-18.00 dzieci. Będzie to idealny moment by zobaczyć najlepsze tancerki i najlepszych tancerzy.

 

W sobotę na godz. 17.00 Teatr Lalki i Aktora w Łomży przygotował premierę „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Reżyserował Jarosław Antoniuk, scenografię przygotowała Eva Farkasova, muzykę napisał Grzegorz Turnau, a za ruch sceniczny odpowiada Marzena Biesiadecka.

W sobotę 2 października o godz. 20:00 w Centrum Kultury Katolickiej mieszczącym się przy ul. Sadowej 12 odbędzie się występ Kabaretu Czesuaf. Kabaret wraca z nowym, przebojowym programem! „Przyjęcie” to dwie godziny skeczów i piosenek, przy których nikt nie będzie się nudził. Są przyjęcia rodzinne, są przyjęcia państwowe, przyjęcia bardziej lub mniej oficjalne, ale „Przyjęcie” kabaretu Czesuaf, to jedyne, na którym goście będą płakać ze śmiechu. 

 

W weekend także MDK-DŚT zaprasza na XIV Ogólnopolski Festiwal Piosenki SOUNDTRACK. W sobotę o godz.19.00 rozpoczną się eliminacje konkursowe uczestników otwarte dla publiczności. W niedzielę o godz. 18.00 odbędzie się Koncert Galowy Laureatów z udziałem jury oraz Studia Wokalnego eMDeK, prowadzonego przez Magdę Sinoff. 

W niedzielę, 3. października o godz. 19.00 w Katedrze odbędzie się ostatni koncert w ramach tej edycji XVII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki SACRUM ET MUSICA

Wystąpią: Hanna Zajączkiewicz – sopran

Donata Zuliani – mezzosopran

Jacek Szymański – tenor

Grzegorz Piotr Kołodziej – baryton

Kauno Valstybinis Choras (Litwa)

Robertas Šervenikas – dyrektor artystyczny chóru

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży

Jan Miłosz Zarzycki – dyrygent

W programie: W.A. Mozart - Requiem d-moll KV 626

 

210819083017.gif
mm
pt, 01 października 2021 17:26
Data ostatniej edycji: so, 02 października 2021 14:59:10

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę