Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nauczyciele czytają „Dulską”

Narodowe czytanie „Moralności Pani Dulskiej” po raz pierwszy w siedzibie ZNP. Czytanie lektury tragikomedii Gabrieli Zapolskiej odbyło się 30. września 2021 roku.

W jesiennym klimacie literackiej kawiarenki przy ul. Sadowej 2 w Łomży, spotkali się nauczyciele  szkół i placówek Miasta Łomży oraz powiatu. Sceny tragikomedii Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej” wybrzmiały w nowej odsłonie. Uczestnicy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w postaci bohaterów dzieła literackiego, niektórzy wykazali się przy tym niezłym kunsztem aktorskim. W klimat epoki modernizmu wprowadzała zebranych muzyka w wykonaniu młodej skrzypaczki - uczennicy Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży.

Dodatkową atrakcją spotkania była prezentacja przedstawiająca życie pisarki, które przeszła głośno i zamaszyście, wywołując skandal za skandalem.

Ci, którzy przynieśli ze sobą różne wydania „Moralności Pani Dulskiej”, można było ostemplować pamiątkową pieczęcią narodowego czytania.

Było to pierwsze takie przedsięwzięcie w Oddziale ZNP w Łomży, które wpisze się już na stałe w kalendarz związkowych działań.

 

(red. materiał nadesłany)

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
mm
pt, 01 października 2021 16:17
Data ostatniej edycji: so, 02 października 2021 15:20:47

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę