Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@

Szkoła Podstawowa Specjalna Dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnościami Sprzężonymi

Szkoła Podstawowa Specjalna Dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnościami Sprzężonymi prowadzona jest przez Fundację DR OTIS od 2015 roku. Jest to przede wszystkim szkoła dla wyjątkowych, nietuzinkowych dzieci!

Zaprasza do swoich progów uczniów z autyzmem, niepełnosprawnością w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim na podstawie orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjnowychowawczych oraz orzeczenia o kształceniu specjalnym.

Zależało nam na tym, aby stworzyć takie miejsce, w którym, wyelimujemy lub zmniejszymy bariery ograniczające uczestnictwo naszych uczniów w życiu społecznym. Z dumą przyznajemy, że się udało!

FB_IMG_1633087619041.jpg
W naszej placówce zapewniamy indywidualne zajęcia z psychologiem, pedagogiem specjalnym, muzykoterapię, dogoterapię, integrację sensoryczną, rehabilitację, Trening Umiejętności Społecznych, logopedię, surdologopedię, neurologopedię wraz z komunikacją alternatywną PECS, zajęcia rewalidacyjne.

Naszą misją jest nie tylko wspomaganie rozwoju dzieci, ale również wsparcie ich rodziców i opiekunów. Dbamy o pełną integrację ze środowiskiem poprzez organizowanie licznych spotkań tematycznych oraz grup wsparcia.

FB_IMG_1633087358643.jpg

Ogromnym plusem są także niewielkie grupy zajęciowe liczące maksymalnie czterech uczniów, prowadzone przez doświadczonych pedagogów. Dzięki kameralnej atmosferze dzieci mogą czuć się swobodnie i bezpiecznie.

FB_IMG_1628522272431.jpg

Umiejętność radzenia sobie w życiu to priorytet naszych działań. Posiadamy wiedzę i cenne doświadczenie odnośnie prowadzenia zajęć dydaktycznych z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Kadra szkoły posiada specjalistyczną wiedzę i kwalifikację. Bierze systematycznie udział w szkoleniach, studiach oraz kursach.
W wyposażeniu szkoły są specjalistyczne sprzęty dostosowane do dziecka. Możemy poszczycić się monitorami interaktywnymi, które urozmaicają lekcje w szkole oraz własnym placem zabaw.

20211001_132816.jpg

Stawiamy na samodzielność, kreatywność organizując czas pracy z dzieckiem pod kątem jego przyszłości niezależnej od pomocy innej osoby i pogłębiania wiedzy na temat otaczającego świata.


Przyjdźcie nas poznać, jesteśmy pewni, że zakochacie się w naszych uczniach!


Informacji dotyczących przyjęć dzieci do szkoły można uzyskać pod numerem telefonu 570 806 002

facebook.com/szkoła podstawowa
facebook.com/drotisfundacja

tekst płatny

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
JJS
pt, 01 października 2021 14:36
Data ostatniej edycji: pt, 01 października 2021 15:20:17

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę