Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Start po „Poznaj Polskę”

W poniedziałek 27. października startuje przyjmowanie wniosków do programu „Poznaj Polskę”. Ministerstwo Edukacji i Nauki na ten cel przeznaczyło 10 mln zł i kto pierwszy ten dostaje pieniądze.

„Poznaj Polskę” to program, w którym szkoły mogą otrzymać środki na dofinansowanie wycieczek do muzeów, miejsc pamięci, instytucji kultury czy nauki. Ma to pomóc poznać dziedzictwo narodowe i popularyzować naukę. Szkoły mogą otrzymać dofinansowanie na pokrycie przejazdów, zakupu biletów, przewodnika, zakwaterowania czy wyżywienia. Do 80%  kosztów wycieczki może otrzymać szkoła. Dla wyjazdu jednodniowego maksymalne wsparcie wynieść może - 5 tys. zł, dla dwudniowego do - 10 tys. zł, a dla trzydniowej wycieczki – 15 tys. zł. 

W wyjazdach będą mogli uczestniczyć uczniowie z trzech grup wiekowych: I grupa – klasy I-III ze szkół podstawowych, II grupa – klasy IV-VIII ze szkół podstawowych, III grupa – szkoły ponadpodstawowe. Dla każdej z tych grup Ministerstwo Edukacji i Nauki, we współpracy z ekspertami, opracowało plany wycieczek uwzględniające konkretne punkty edukacyjne, które zostały dostosowane do wieku oraz poziomu rozwoju uczniów. 

O godz. 00:01, w poniedziałek 27. września, zostanie uruchomiony nabór wniosków. Ministerstwo zapewnia, że będzie działał do chwili wyczerpania puli 10 mln zł. Decydować ma kolejność składania. 

Pierwsza edycja, gdzie podzielono 15 mln zł, rozeszła się w ciągu tygodnia. 

 

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę