Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 02 kwietnia 2023 napisz DONOS@

środa 14.04.2004

Gazeta Współczesna - Pokonać stereotyp Gazeta Wyborcza - PiS przedstawia wstępną listę kandydatów do PE Gazeta Wyborcza - Remont drogi Łomża - Augustów Gazeta Współczesna - Wykreśleni z kolejki


Gazeta Współczesna - Pokonać stereotyp
Konkurs na tłumaczenie obraźliwego skrótu HWDP rozpisały wspólnie Stowarzyszenie Bezpieczna Ziemia Łomżyńska, Kuratorium Oświaty, MDK-DŚT, Policja i łomżyńskie media.
Konkurs jest adresowany do młodzieży szkolnej. Odbędzie się dwustopniowo. W szkołach uczniowie zgłaszać będą swoje propozycje dowcipnego i nieobraźliwego tłumaczenia skrótu HWDP. Po selekcji 3 uznane za najciekawsze propozycje komisje szkolne przekażą do Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Specjalnie powołana komisja, w której skład wejdą przedstawiciele organizatorów, wyłoni najciekawsze i spełniające walor prewencyjny, hasła. Ich autorzy zostaną nagrodzeni. Szkoły, uczestniczące w konkursie, zostaną wyróżnione dyplomami.
– Pomysł konkursu podsunął dziennikarz Gazety Współczesnej Sławomir Kaczyński – mówi Jan Kuśmirek z Sekcji Prewencji KMP w Łomży. – Uznaliśmy go za interesujący i po konsultacji z przełożonymi postanowiliśmy przeprowadzić. Regulaminy wysłaliśmy do szkół, teraz czekamy na zgłoszenia.
więcej: Gazeta Współczesna - Pokonać stereotyp

Gazeta Wyborcza - PiS przedstawia wstępną listę kandydatów do PE
Czterech kandydatów z Podlasia, sześciu z Warmińsko-Mazurskiego - tak będzie wyglądać lista PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kolejność nie została jeszcze ustalona, zatwierdzony jest tylko lider
Jak już pisaliśmy, będzie nim poseł Aleksander Szczygło z Olsztyna, prawnik, wiceprzewodniczący sejmowej komisji europejskiej i obserwator w PE. Kolejność, w jakiej na liście znajdzie się pozostała dziewiątka, zostanie ustalona dopiero 24 kwietnia.
Kto będzie reprezentował na liście Podlasie? Kandydatami z Białegostoku będą: Jan Żochowski i Mariusz Kamiński. Pierwszy ma 39 lat, jest fizykiem, nauczycielem akademickim na Uniwersytecie w Białymstoku. Drugi (26 lat) to student prawa UwB, były szef młodzieżówki ZChN, a obecnie członek zarządu regionu PiS. Łomżę na liście reprezentować będzie Waldemar Pędziński (51), lekarz, były dyrektor DSK, a obecnie rektor łomżyńskiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Przedsiębiorczości. Z kolei z Suwałk wystartuje Romuald Łanczkowski (lat 48), polonista, który obecnie jest urzędnikiem w warszawskim samorządzie (w dzielnicy Śródmieście).
więcej: Gazeta wyborcza - PiS przedstawia wstępną listę kandydatów do PE

Gazeta Wyborcza - Remont drogi Łomża - Augustów
Tzw. droga śmierci, czyli trasa Łomża - Augustów na drodze krajowej nr 61, będzie remontowana. Oznacza to ograniczenia w ruchu dla samochodów ciężarowych
Z powodu przebudowy od najbliższej soboty będzie obowiązywać zakaz ruchu pojazdów o masie powyżej 8 ton na odcinku Łomża - Augustów. Ograniczenia te nie obejmą samochodów zaopatrujących miejscowości położone w rejonie przebudowy oraz ruchu lokalnego. Samochody tranzytowe o masie całkowitej powyżej 8 ton już od Ostrowi Mazowieckiej będą kierowane na trasę krajową nr 8 Zambrów - Białystok - Augustów.
Remont drogi będzie prowadzony etapami, stąd też kierowcy muszą się liczyć z dłuższymi ograniczeniami. Ich wprowadzenie białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uzasadnia zbyt dużym zakresem prac, przez co wprowadzenie ruchu wahadłowego z udziałem pojazdów powyżej 8 ton doprowadziłoby do olbrzymich korków. Kierowcy obawiają się, że ograniczenia sprawią, że - przynajmniej na czas remontu - "droga śmierci" stanie się jeszcze bardziej niebezpieczna.
więcej: Gazeta Wyborcza - Remont drogi Łomża - Augustów

Gazeta Współczesna - Wykreśleni z kolejki
168 wniosków na zalesienie ponad 500 ha gruntów rolnych umorzyło Starostwo Powiatowe w Łomży. W Kolnie umorzono 140 wniosków na zalesienie 600 ha. Rozgoryczeni wnioskodawcy muszą czekać na wejście w życie nowych przepisów.
Ustawa o zalesianiu gruntów rolnych obowiązywała tylko dwa lata, a jej żywot zakończył się 15 stycznia br. W powiecie łomżyńskim skorzystało z niej ponad 20 rolników, którzy łącznie zalesili 105 ha najsłabszych gleb. W powiecie kolneńskim 15 wnioskodawców zalesiło 70 ha gruntow rolnych.
– Zainteresowanie zalesianiem na warunkach polskiej ustawy było duże, ale cóż, prawo jest prawem. Ustawa straciła ważność i postępowanie w sprawie niezrealizowanych wniosków zmuszeni byliśmy umorzyć. Rolnicy przyjęli to ze zrozumieniem, choć wiadmomo, że nikomu takie zmiany się nie podobają – mówi Wacław Sierbiński ze Starostwa Powiatowego w Łomży.
– Zostaliśmy z brakiem jasnych zasad, jak formalnie należy tę sprawę zakończyć – dodaje Katarzyna Obrycka ze starostwa w Kolnie. – Cały żal zainteresowanych zalesianiem spada teraz na nas. Wpływają odwołania od umorzenia postępowania, jestem bardzo ciekawa jak do problemu podejdzie Samorządowe Kolegium Odwoławcze.
więcej: Gazeta Współczesna - Wykreśleni z kolejki


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę