Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 20 października 2021 napisz DONOS@

Jesienne migracje zwierząt

Główne zdjęcie
Klempa łosia z młodym tuż przy drodze Łomża - Piątnica (niedziela, 19. września o godz. ok. 15.)

Rozpoczyna się jesień, pora mgieł, opadających liści i wzmożonej migracji zwierząt. Tylko dzisiejszej nocy doszło do dwóch kolizji samochodów z sarnami.

Łomżyńscy policjanci informują o dwóch kolizjach z dzikimi zwierzętami jakie miały miejsce bieżącej nocy. Tuż przed północą na drodze 668 Piątnica – Jeziorko vw zderzył się z sarną. Ranne zwierzę uciekło, a samochód został uszkodzony. Podobnie wyglądała sytuacja, która miała miejsce po godz. 5. rano. Na DK61 Łomża - Ostrołęka citroen zderzył się także z sarną. Zwierzę uciekło, ale pojazd został uszkodzony. 

Jesień to czas migracji zwierząt, szczególnie kopytnych. Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi przygotował jakiś czas temu mapkę, na której widać miejsca krzyżowania się szlaków zwierząt i ludzi. Dyrektor Mariusz Sachmaciński we wcześniejszej rozmowie z 4lomza.pl przypominał, że ssaki kopytne w miarę zbliżania się zimy i zalewania dziennych ostoi zwierząt, będą wędrować w kierunku lasów sosnowych wyżej położonych względem charakterystycznych dla dolin rzecznych. 

 

Foto: Klempa łosia z młodym tuż przy drodze Łomża - Piątnica (niedziela, 19. września o godz. ok. 15.)
Foto: Mapa migracji zwierząt w okolicy Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę