Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Rada Społeczna „za” dyrektorem pogotowia

Rada Społeczna łomżyńskiego pogotowia przeciwna zwalnianiu dyrektora stacji. Wczoraj po południu podczas obrad Rada Społeczna przy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży zaopiniowała wniosek marszałka Krzysztofa Tołwińskiego, odpowiedzialnego za służbę zdrowia, dotyczący odwołania dyrektora Grzegorza Wasilewskiego. "Rada zdecydowanie sprzeciwiła się odwołaniu dyrektora, a wniosek marszałka uznała za nieuzasadniony" - mówi Krzysztof Kozicki, radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, członek Rady Społecznej pogotowia. Wniosek o odwołanie Grzegorza Wasilewskiego członkowie Rady Społecznej uznali za dziwny, tym bardziej, że dwa miesiące wcześniej zarząd województwa przyznał Wasilewskiemu nagrodę za dobre wypełnianie obowiązków dyrektora stacji.

Krzysztof Kozicki uważa, że pomysł odwołania miał związek z poparciem dyrektora dla protestu pracowników łomżyńskiego pogotowia. "Dyrektor nie chciał zgodzić się łączenie podlaskich stacji w jeden zakład" - powiedział Kozicki.

Opinię dotyczącą zwolnienia dyrektora Wasilewskiego Rada Społeczna pogotowia prześle do zarządu województwa. Prawdopodobnie na najbliższym posiedzeniu zapoznają się z nią członkowie zarządu. Według Krzysztofa Kozickiego, skoro upadła koncepcja łączenia stacji, zarząd uzna za bezcelowe zmiany personalne, przynajmniej na razie. Nie bez znaczenia jest bowiem fakt, że przygotowywana jest ustawa o ratownictwie medycznym i to jej tekst może w przyszłości decydować o zmianach w pogotowiu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę