Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 20 października 2021 napisz DONOS@

Zmarł Inżynier Mirosław Sajczyk (+64)

Główne zdjęcie
Inżynier Mirosław Sajczyk (+64)

Inżynier Mirosław Sajczyk (+64) zmarł w niedzielę w Białostockim Centrum Onkologii. Dyrektor Rejonu Energetycznego w Łomży od 2016 do 2018 i wieloletni prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich przy Naczelnej Organizacji Technicznej w Łomży cieszył się szacunkiem i sympatią ludzi. - Mirek był bardzo dobrym człowiekiem: dobrym kolegą i wyrozumiałym przełożonym - wspomina technik Stanisław Tyszka, który w Rejonie Energetycznym pracował od 1972 r. - W latach 80. przyszedł Mirek, tuż po studiach w wydziale elektrycznym Politechniki Białostockiej.

Mirosław Sajczyk nie doczekał emerytury ani 40-lecia pracy w Rejonie Energetycznym, które miał świętować w roku 2022. Emerytowana pracownica REŁ Jadwiga Bujnowska pamięta, że młodszy o rok kolega zaczął pracę jako dyżurny RDR: koordynował wyłączanie i załączanie sieci, gdy brygady pracowały w terenie, przeglądając i naprawiając linie. Po zwolnieniu ze stanowiska dyrektora Rejonu Energetycznego koordynował w terenie pracę brygad i sam przygotowywał protokoły. - Pracowaliśmy w budynku przy Polowej i mieszkaliśmy w bloku przy Księcia Janusza - wspomina przyjaciółka. - Oboje żartowaliśmy, że mieszkamy pod jednym dachem, dopóki nie wyprowadzili się z rodziną do domu po teściach... Mirosław Sajczyk zawsze był bardzo spokojny. Umiał łagodnie coś wytłumaczyć, a nie krzykiem czy ze złością. Nikomu złego słowa nie powiedział. Nawet jak mu coś się nie podobało, nie odpowiadało, to polemizował delikatnie, żeby kogoś nie urazić, z pełną kulturą, tolerancją i wyrozumiale. Zawsze na Niego można było liczyć. Jak się szło z problemem w pracy, to wysłuchał, porozmawiał, starał się zrozumieć i pomóc. Był bezpośredni w kontaktach z ludźmi, ale z szacunkiem do drugiej osoby. 

Ponad 30 lat działalności w Stowarzyszeniu SEP
Jarosław Kopańczyk, prezes Oddziału Łomżyńskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich, podał we wspomnieniu, że "19. września 2021 roku w wieku 64 lat przegrał walkę z nowotworem nasz Kolega Mirosław Sajczyk". Mirosław Sajczyk był członkiem Stowarzyszenia Elektryków Polskich od 1984 r. i pełnił następujące funkcje: od 1990 r. - prezes Koła SEP przy Rejonie Energetycznym w Łomży; w latach 1990-1997 i od 2018 - członek Zarządu Oddziału Łomżyńskiego SEP; od 1998 do 2006 i 2010-2018 - prezes Oddziału SEP. Należał do Komisji Kwalifikacyjnej przy Oddziale Łomżyńskim SEP, powołanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Przewodniczył Komisji Szkoleniowej. 

 

"Przyczyniał się do integracji środowiska elektryków"
Aktywna praca Mirosława Sajczyka w na rzecz Stowarzyszenia Elektryków Polskich i w strukturach Łomżyńskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Łomży została uhonorowana odznakami: złotą i srebrną odznaką SEP; 90-lecia SEP; złotą i srebrną odznaką NOT; złotą odznaką Zasłużony dla Energetyki; odznaką honorową za zasługi dla rozwoju prac pod napięciem w Polsce. - Pracą społeczną w Stowarzyszeniu Elektryków Polskich Kolega Mirosław Sajczyk przyczyniał się do integracji środowiska elektryków, elektroników, energetyków, informatyków i telekomunikacji Regionu Łomżyńskiego, a także szerzenia nowoczesnej myśli technicznej - wspomina Zmarłego Inżyniera Mirosława Sajczyka prezes Jarosław Kopańczyk.

"Dobry fachowiec, którego załoga szanowała"
Mirosław Sajczyk był zatrudniony w PGE Dystrybucja Białystok. W latach 2002-2005 kierował Wydziałem Ruchu, od 2005 do 2016 był kierownikiem Wydziału Pomiarów, Odczytów i Rozliczeń, natomiast w latach 2016-2018 - dyrektorem Rejonu Energetycznego Łomża. - Straciliśmy dobrego i życzliwego Kolegę. Cześć Jego pamięci - wspominał prezes Oddziału SEP.

W podobnym duchu wypowiada się poprzednia kierownik Biura Obsługi Klienta PGE Obrót przy Alei Legionów w Łomży. - Mirek był dobrym człowiekiem, dobrym fachowcem, którego załoga szanowała - mówi Joanna Kleczyńska, chwaląc Zmarłego za profesjonalizm, kulturę i opanowanie.

Ostatnie pożegnanie 
Wystawienie ciała ŚP. Mirosława Sajczyka w Domu Pogrzebowym „Marczyk” w Łomży przy ul. Przykoszarowej 22 B: w środę, 22. września, od godziny 16. do 19. i w czwartek od godziny 10.

Wyprowadzenie na Mszę świętą pogrzebową do kaplicy pw. św. Józefa - w czwartek o godzinie 11. 45. Po nabożeństwie nastąpi pochowanie na cmentarzu przy ul. Przykoszarowej w Łomży.

Mirosław R. Derewońko

tel. red. 696 145 146


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę