Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 października 2021 napisz DONOS@

Spółdzielnie i ZGM włączają ciepło

Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, SM Perspektywa, SM Jedność i Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, czyli najwięksi odbiorcy, wystąpili do MPEC o uruchomienie dostaw ciepła. Jutro kaloryfery powinny być już ciepłe.

„Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łomży wnosi o uruchomienie z dniem 20 września 2021 roku dostaw ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania do budynków ŁSM. Jednocześnie przypominamy, że temperatura startu winna być zgodna z dyspozycją zawartą w tabeli przekazanej 11.02.20216 roku.” - głosi treść faksu, jaki ŁSM wysłało do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Z podobnym wnioskiem wystąpili dziś także inni duzi odbiorcy ciepła, tj. Spółdzielnia Mieszkaniowa Perspektywa, Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność i Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Łomży. 

- Nasze decyzje opierają się na prognozach pogody - mówi Andrzej Karwowski, prezes SM Jedność.

Prognoza przewiduje, że w najbliższe dni będziemy mieli jesienną, chłodną aurę. Nocami natomiast temperatura może wynieść kilka stopni powyżej zera.

Wcześniej, o czym już informowaliśmy, 38 wspólnot mieszkaniowych poprosiło ciepłownię o ogrzewanie mieszkań. 

MPEC ma 24 godziny na dostarczenie ciepła do mieszkań wymienionych spółdzielni. Pracownicy operatora przyznają, że zaraz po otrzymaniu takiego zapotrzebowania, od razu przystępują do włączania poszczególnych nieruchomości, tak żeby jak najszybciej popłynęło ciepło. W niektórych miejscach już dziś wieczorem pgrzejniki moga być ciepłe. Od jutra wszędzie kaloryfery powinny być już gorące.

Przypomnijmy, w 2020 roku dostarczanie ciepła rozpoczęło się się 8. października, a w 2019 roku pierwsze ciepło popłynęło 20. września. 

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę