Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 października 2021 napisz DONOS@

Końcowe prace przy budowie gazociągu Polska – Litwa

Główne zdjęcie
Fot. z budowy gazociągu

Operator Gaz-System S.A. informuje o dobiegającej końca budowie gazociągu stanowiącego połączenie systemów przesyłowych Polski i Litwy. Pozostało wykonanie prób i odbiorów technicznych oraz uporządkowanie i rekultywacja działek.

Wykonawca robót budowlanych PORR S.A. poinformował o przystąpieniu do porządkowania i rekultywacji działek zajętych pod potrzeby pasa montażowego. W dalszym ciągu będzie korzystać z tego pasa - jak pisze w komunikacie - celem wykonania prób i odbiorów technicznych. 

Właściciele i użytkownicy nieruchomości mają zostać pisemnie poinformowani o zakończeniu robót na ich działkach i terminie wizji lokalnej. Chodzi o to, że sporządzony zostanie wówczas protokół opisujący stan nieruchomości po budowie i zostanie ona zwrócona właścicielowi. Wtedy właściciele mają możliwość zgłaszania uwag. Firma zapowiedziała to na na III i IV kwartał 2021 roku. Zawiadomienia wysyłane będą na adres wskazany z katastrze nieruchomości. Jeśli od początku budowy nastąpiła zmiana, wykonawca prosi o ich zaktualizowanie lub indywidualnie zgłosić to do Gaz System SA.

Po zakończeniu tego etapu do wojewody trafią dokumenty celem wszczęcia postępowań odszkodowawczych. Właściwy miejscowo wojewoda jest uprawnionym do wydania decyzji o wysokości odszkodowania. Będą one ustalane na podstawie operatów szacunkowych i innych zgromadzonych dokumentów. W oparciu o ostateczne decyzje administracyjne o wysokości odszkodowania, inwestor wypłaci je właścicielom. 

Odszkodowania mają uwzględniać: rekompensatę za szkody fizyczne, np. utracone uprawy, utratę dopłat czy zwrot zapłaconego podatku. Także za szkody prawne tzn. ograniczenia w sposobie użytkowania działki i obniżenia w związku z tym wartości nieruchomości.

Trasa Odcinka Realizacyjnego nr 2 wynosi 84,7 km i przebiega przez województwo mazowieckie i podlaskie. Od gm. Boguty-Pianki i Andrzejewo (woj. mazowieckie) przez gminy: Czyżew, Zambrów, Szumowo, Śniadowo, Łomżę i Nowogród do Rudki-Skrody w gminie Mały Płock (woj. podlaskie).

 

Budują gazociąg Polska – Litwa


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę