Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 września 2021 napisz DONOS@

Płaca minimalna od nowego roku w górę

Płaca minimalna w 2022 roku wzrośnie o 7,5% w stosunku do 2021 roku. Rząd na wtorkowym posiedzeniu przyjął minimalne wynagrodzenie w kwocie 3010 zł brutto. W nadchodzącym roku do 19,70 wzrasta też stawka godzinowa.

Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej poinformowała po wtorkowej Radzie Ministrów, że rząd przyjął iż w 2022 roku płaca minimalna wyniesie 3010 zł brutto, a stawka godzinowa 19,7 zł brutto. Oznacza to, że na rękę pracownik otrzyma  2209,56 zł. Natomiast stawka godzinowa wyniesie netto 14,40.

Wysokość płacy minimalnej powinna być przyjęta na Radzie Dialogu Społecznego. W sytuacji, gdy strony nie dojdą do porozumienia, wówczas Rząd w rozporządzeniu określa ten ważny parametr gospodarczy. Tak też się stało w tym roku.

- Na tej podstawie kwota 3010 zł jest wyższą kwotą od minimum ustawowego, które wychodzi ze wskaźników. Minimum ustawowe tj. 3004 zł – podawała minister Maląg.

GUS ogłosił, że w sierpniu inflacja liczona rok do roku wyniosła 5,5%.

W 2021 roku minimalne wynagrodzenie wynosi 2800 zł brutto.

 

210819083017.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę