Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Sanktuarium Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego (1901 - 1981)

Główne zdjęcie
Kościół w Zuzeli, fot. Robert Wielgórski (https://pl.wikipedia.org/wiki/wiki/Plik:Zuzela_kościół.JPG)

Biskup Janusz Stepnowski, ordynariusz Diecezji Łomżyńskiej, ogłosił ustanowienie kościoła pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Zuzeli - Sanktuarium Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Stało się to w trakcie mszy świętej dziękczynnej za wyniesienie na ołtarze Prymasa Tysiąclecia w świątyni z rodzinnej miejscowości Beatyfikowanego, w niedzielę, 12. września 2021.

- To wyjątkowy moment dla parafii, która związana jest z osobą błogosławionego Kardynała, bo jak sam przyznał: tutaj, w tej rodzinie parafialnej podwójnie się narodziłem: z ciała i krwi mojej Matki i z Chrystusowej Krwi w sakramencie Chrztu... Jestem związany z Zuzelą sercem” – cytował słowa Błogosławionego Kardynała Stefana Wyszyńskiego biskup łomżyński Janusz Stepnowski (cytat za KAI). Ordynariusz przewodniczył mszy w koncelebrze z kilkunastoma kapłanami, m.in. biskupem Tadeuszem Bronakowskim. Eucharystię sprawowali w podzięce Bogu za Błogosławionego ziemi zuzelskiej. Kanclerz Kurii, ksiądz Artur Szurawski, odczytał dekret erygujący sanktuarium w Zuzeli.

Biskup Janusz Stepnowski przybliżył postać: bł. Stefana Wyszyńskiego i bł. Matki Róży Czackiej, która wspólnie z Kardynałem została ogłoszona beatyfikowaną w niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Jak podaje KAI, biskup wskazał na ich wielką rolę w historii Ojczyzny. - Dali swoje siły, swoje życie dla drugiego człowieka - nauczał biskup. - Kardynał Wyszyński „próbował otworzyć serca Polaków na te pokłady miłości, próbował otworzyć nasze serce na miłość”. Dziekan dekanatu czyżewskiego ks. kanonik Eugeniusz Sochacki podziękował na koniec za organizację "pięknej i podniosłej uroczystości parafianom i nowemu kustoszowi ks. kan. Jerzemu Krysztopie".


Mirosław R. Derewońko

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę