Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 września 2021 napisz DONOS@

Co na weekend

Weekend stał będzie pod znakiem historii. Odbędzie się m.in. inscenizacja bitwy w Nowogrodzie i spektakl historyczny w Wiźnie. Odsłonięta zostanie tablica upamiętniająca Witolda Pileckiego w Łomży i zobaczymy premierę filmu o wizycie Jana Pawła II w Łomży.

Zanim jednak wybiorą się Państwo na wydarzenia przygotowane przez organizatorów, warto wykorzystać być może w ostatnie ciepłe dni na Rejsy Gondolą i poobserwować dolinę z poziomu rzeki. Rejs trwa 60 min, a rezerwacji można dokonać pod nr tel. 607 973 327. 

W piątek, 10. września

W godz. 10:00 -12:00 w piątek Miejska Biblioteka Publiczna organizuje „Jesienny kiermasz książek”. Przed budynkiem na ul. Długiej 13 kupić będzie można książki wycofane ze zbiorów MBP oraz książki pochodzące ze zdublowanych darów od czytelników. Przy złej pogodzie kiermasz nie odbędzie się.

O godz. 13:00 na budynku przy Starym Rynku 2 w Łomży zostanie odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca osobę Rotmistrza Witolda Pileckiego. Uroczystość poprzedzi Msza św. w intencji Rotmistrza Pileckiego, Ojczyzny i żołnierzy podziemia niepodległościowego, która będzie odprawiona w kościele Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Krzywe Koło 3 w Łomży o godz. 12.00. 

W sobotę, 11. września

W godz. 10:00 -12:00 w sobotę Miejska Biblioteka Publiczna organizuje „Jesienny kiermasz książek”. Przed budynkiem na ul. Długiej 13 kupić będzie można książki wycofane ze zbiorów MBP oraz książki pochodzące ze zdublowanych darów od czytelników. Przy złej pogodzie kiermasz nie odbędzie się.

O godz. 11:00 w oddziale dziecięcym Biblioteki Publicznej przy ul. 3-go Maja 6a Piotr Chmielewski opowiadać bedzie dzieciom o lotach załogowych w kosmos. Doskonała okazja, aby ci młodzi co interesują sięastronomią w ciekawy sposób poszerzyli swoją wiedzę.

O godz. 18.00 w Sali Widowiskowej Szkół Katolickich przy ul. Sadowej w Łomży odbędzie się premiera filmu "Ty jesteś Skała. XXX rocznica pielgrzymki Jana Pawła II do Łomży". Zobaczymy przygotowania do wizyty Papieża w Łomży sprzed 30 lat jak i samą wizytę. Bezcenne będą obrazy ówczesnego miasta zarejestrowane okiem kamery, okraszone są wypowiedziami wielu ludzi pracującymi przy przygotowaniach. Wstęp wolny. 

O godz. 19.00 w Wiźnie na placu przed Kościołem parafialnym 40 Artystów z Wizny zgodnie z przygotowanym specjalnie na tę okazję scenariuszem, w ramach obchodów 82 rocznicy obrony odcinka "Wizna", przedstawi spektakl historyczny "Ostatni schron Góry Strękowej". Muzykę do przedstawienia przygotował Paweł Andruszkiewicz, scenografię Rafał Osiecki a światła zapewnia firma Piotra Trentowskiego.

O godz. 19:00 w kinie samochodowym na parkingu PWSIiP przy ul. Akademickiej 1 widzowie będą mieli okazję zobaczyć film „Zbył sobie pies”, a o godz. 21:30 „Czego dusza zapragnie”.

W niedzielę 12. września

O godz. 9:00 kolejny dzień obchodów 82 rocznicy obrony odcinka "Wizna" zacznie się uroczystą Mszą Święta w Kościele parafialnym pw. św.Jana Chrzciciela w Wiźnie. O godz. 10:00 przemarsz pod pomnik żołnierzy SGO "Narew", gdzie będzie miało miejsce odśpiewanie hymnu Polski, przemówienia gości,  Apel Pamięci, złożenie kwiatów pod pomnikiem i występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Wasilkowa

O godz. 12:15 w Piątnicy, w kościele pw. Przemienienia Pańskiego, a później o godz. 16:45 w Katedrze Łomżyńskiej odbędzie się koncert Filharmonii Kameralnej im. Lutosławskiego w Łomży w ramach Sacrum et Musica 2021. Wystąpią Roman Perucki – pozytyw, Mateusz Kasprzak-Łabudziński - skrzypce i Manfredo Di Crescenzo (Włochy) – dyrygent. W programie m.in.: G.F. Haendel, J.S. Bach. Wstęp wolny.

O godz. 14:00 w Nowogrodzie, w rejonie schronu bojowego przy moście, po raz 15. odbędzie się widowisko historyczne "Inscenizacja walk o Nowogród z września 1939 roku". Rekonstruktorzy odtworzą epizody jakie mogły rozegrać się w czasie II Wojny Światowej, ze szczególnie wiernym odtworzeniem mundurów, oporządzenia i uzbrojenia walczących stron oraz zasad żołnierskiego i bojowego zachowania się.

12 września przypada 100. rocznica urodzin wybitnego pisarza, filozofa i futurologa Stanisława Lema. Miejska Biblioteka Publiczna. Tego dnia czyli 12 i 19 października 2021, o godz. 18.00 odbędą się warsztaty on-line z tworzenia gier planszowych, warsztaty poprowadzi Paweł Kopijer – autor książek fantasy https://app.livewebinar.com/613-836-446 (link do rejestracji).

 

210819083017.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę