Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 23 września 2021 napisz DONOS@

Europejski Festiwal Sztuk Wszelakich im. Katarzyny Kuklińskiej - komunikat

Informujemy, że w dniach 8-10 września 2021 odbywa się Europejski Festiwal Sztuk Wszelakich im. Katarzyny Kuklińskiej współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Łomży. Festiwal od kilkunastu lat łączy temat niepełnosprawności ze sztuką filmową i konsekwentnie udowadnia, że „życie można zacząć wiele razy”.

Prezentowane Filmy podczas wydarzenia zostały pozyskane z 18 Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja „ w Koszalinie.

Uczą nas tego osoby z niepełnosprawnością – bohaterowie filmów festiwalowych. Jak co roku pokażemy filmy ważne, mądre i odważne, fabuły i dokumenty: Moje piękne miasto , Na Górze Tyrryry, Uścisków twoich mi potrzeba, Niewinność, Zobaczyć niepodległość, Żyłam z tobą, Co zdarzy się jutro.

Otaczająca nas rzeczywistość sprawia, że zatracamy wrażliwość na drugiego człowieka i jego potrzeby. Dopiero w momencie gdy nas samych dotknie ból, choroba lub coś tragicznego, zastanawiamy się nad światem wokół i swoją postawą wobec innych. Chcąc pokazać tę prawidłowość, podjęliśmy się realizacji wyjątkowego festiwalu, wydarzenia które ma na celu zbliżać ludzi do siebie.

Od tego roku nazwa została poszerzona o dodanie imienia Katarzyny Kuklińskiej będącej inicjatorką festiwalu w naszym mieście. Fundacja poprzez działania na rzecz festiwalu chce upamiętnić zmarłą Katarzynę Kuklińską. Projekcje dla wszystkich zainteresowanych filmem dokumentalnym. Ponad to, pokazany zostanie także aspekt terapeutycznego działań opartych na kulturze i sztuce.

Celem Festiwalu jest promowanie idei integracji poprzez sztukę filmową, poruszającą problematykę niepełnosprawności w różnych jej aspektach.

Projekcje są bezpłatne. Filmy obcojęzyczne będą prezentowane z polskim lektorem. 

Odbiór Wejściówek w Biurze Fundacji Ja i Ty przy Polowej 16, a także rezerwacji pod numerem telefonu 797 003 990 i odebrania tuż przed projekcją filmową.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków budżetu Miasta Łomży.

 

tekst płatny

Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę