Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 20 października 2021 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

W Szepietowie trwają zajęcia w Ogólnopolskiej Szkole Młodych Hodowców

Główne zdjęcie
Fot. Adam Dąbrowski / Radio Białystok

Uczą się jak obchodzić się ze zwierzętami i jak przygotować je do wystawy. W Szepietowie rozpoczęła działalność Ogólnopolska Szkoła Młodych Hodowców.

Szesnaścioro uczniów z województwa podlaskiego, ale także lubelskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, poznają zasady przygotowania bydła do prezentacji.

Nauka obejmuje i przygotowanie schludnego i bezpiecznego stanowiska, i prawidłowe mycie zwierząt, a także strzyżenie i zabiegi kosmetyczne.

Ta szkoła nie może być zdalna - przekonuje jej organizator, Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Nauka w niej to przed wszystkim zajęcia praktyczne pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy od razu koryguje wszystkie błędy i niedociągnięcia.

Kilkudniowy intensywny kurs zakończy konkurs, który wyłoni zwycięzców tegorocznej edycji Szkoły Młodych Hodowców. Jej uczestnicy zaprezentują swoje umiejętności także podczas XXVII Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, która odbędzie się 4 i 5 września na terenie PODR w Szepietowie.

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę