Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Budżet Łomży na 2006 rok

Dochody Łomży na poziomie 182 i pół miliona złotych i wydatki o dwa miliony wyższe to główne wskaźniki przyszłorocznego budżetu miasta. Prezydent Łomży przedstawił radnym założenie wpływów i wydatków z kasy miasta w 2006 roku. W porównaniu z tegorocznym budżetem miasto będzie miało znacznie więcej pieniędzy. Dochody powinny wzrosnąć o co najmniej 15%. To za sprawą reformy finansów publicznych, która wprowadzana jest od dwóch lat, a w przyszłym roku ma już uzyskać swój docelowy kształt. Tzw. dochody własne Łomży dzięki niej wzrastają o około 10 mln zł do niemal 70 mln. Pozostałe przychody miasto ma czerpać z subwencji, dotacji i środków unijnych na inwestycje.

Wzrost dochodów nie sprawi jednak, że automatycznie zostaną zaspokojone wszystkie potrzeby. Przedłożone potrzeby wydatkowe na 2006 rok osiągnęły kwotę rzędu 195 mln zł, ale w projekcie budżetu zostały one dostosowane do możliwości miasta i ostatecznie zostały zmniejszone o niemal równo 10 mln zł. Niemniej i tak wynoszą one więcej niż planowane dochody. Przyszłoroczny deficyt budżetu Łomży w kwocie 2 mln zł zgodnie z planem prezydenta ma zostać pokryty kredytem bankowym.
Dodajmy, że na inwestycje w przyszłorocznym budżecie Łomży zapisanych jest niemal 42 mln zł. To ponad 23 % planowanych wydatków.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę