Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 20 października 2021 napisz DONOS@

Z Warszawy do Łomży

Główne zdjęcie
Magdalena Sepczyńska

Magdalena Sepczyńska zamierza studiować administrację II stopnia w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Zdobyła wcześniej licencjat z zarządzania. Pracuje w Klubie Uczelnianym AZS PWSIiP. - Zarządzanie pomogło mi odnaleźć się w roli menedżera, jaką pełnię w klubie - opowiada ambitna studentka. - Negocjacje z zawodnikami, umowy, pozyskiwanie sponsorów, organizacja czasu pracy i wyjazdów na turnieje – to moja codzienna aktywność.

Magdalena Sepczyńska przez cztery lata pracowała w Polskim Związku Tenisa Stołowego w Warszawie, po czym wróciła do Łomży – na studia w PWSIiP oraz do pracy w klubie. - Pani Magdalena jest jedyną kobietą w Zarządzie Podlaskiego Związku Tenisa Stołowego, zasiada również w Radzie Sportu przy Prezydencie Miasta Łomża - informuje Ewa Sznejder, od maja rzecznik łomżyńskiej "Państwówki", promującej się od lat hasłem: "Kształcimy praktyków".Wiedza z administracji w praktyce
Codzienna aktywność zawodowa Pani Magdaleny - jak określa absolwentka - "podbudowana jest podstawami teoretycznymi, które zdobyłam na studiach". Jednak na samym zarządzaniu nie zamierza  poprzestać, ponieważ ma nowe, rozwojowe plany działania. Aktualnie planuje studiować i obronić dyplom na kierunku administracja, ażeby móc rozwinąć stowarzyszenie. - Prowadzenie organizacji pozarządowej, dokumentacji, sprawozdawczość, sprawy biurowe – tu bardzo przydaje się wiedza szczegółowa o procedurach, przepisach prawa i kompetencjach instytucji, z jakimi współpracujemy - wyjaśnia motywy najnowszej aktywności Pani Magda. W jej życiu ważną rolę odgrywa lubiany sport i zwierzęta. Aktualnie szuka domu dla dwóch bezpańskich piesków.14 kierunków do wyboru w PWSIiP
Chęć podjęcia studiowania od października br. w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży wyraziło około 600 osób. Rekrutacja uzupełniająca odbywa się do 10. września. - To szansa dla kandydatów, którzy nie dopełnili wszystkich formalności w pierwszym etapie naboru, oraz dla maturzystów, którzy zdają matury poprawkowe - wyjaśnia rzeczniczka Uczelni z 14 kierunkami. Studia I stopnia: administracja, automatyka i robotyka, dietetyka, informatyka, kosmetologia, filologia angielska, pielęgniarstwo, pedagogika, praca socjalna, technologia żywności i żywienia człowieka, wychowanie fizyczne, zarządzanie. Studia II stopnia: administracja, informatyka, pielęgniarstwo, zarządzanie. Studia jednolite magisterskie: fizjoterapia i prawo.
- W Łomży studenci ponoszą niższe koszty dojazdu czy wynajęcia mieszkania, niż w dużych ośrodkach akademickich - argumentuje Pani Sznejder, podając atuty PWSIiP: nowoczesny kampus, system stypendialny, Dom Studenta Rubikon, wymiana międzynarodowa Erasmus, koła naukowe, kluby sportowe, troska o studentów z niepełnosprawnością.
Kandydaci mogą rejestrować się w Systemie Rekrutacji Elektronicznej: https://rekrutacja.pwsip.edu.pl/Logowanie.php.
Przygotowują odpowiednie dokumenty, podpisują i składają w dziekanacie.

Więcej informacji na stronie Uczelni:https://www.pwsip.edu.pl/kandydaci/

Mirosław R. Derewońko

 


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę