Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@
logo ARiMR_niebieskie.jpg

Wnioski dla poszkodowanych producentów mleka

Podlaski Oddział Regionalny ARiMR informuje: do 15 sierpnia br., do Biur powiatowych ARiMR można składać wnioski związane ze wsparciem dla poszkodowanych producentów mleka i dla rolników posiadających niewpłaconą część udziałów w spółdzielniach.

Do 15 sierpnia 2021 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa prowadzi nabór wniosków o wsparcie dla producentów rolnych, którzy w roku 2019 lub 2020 nie otrzymali zapłaty za sprzedane mleko w związku z upadłością podmiotu skupującego oraz na sfinansowanie wpłaty niewpłaconej części udziałów w przetwarzających produkty rolne spółdzielniach 

Na pomoc mogą liczyć rolnicy, którzy w latach 2019-2020 co najmniej raz sprzedali mleko i nie otrzymali za nie zapłaty, w związku z tym, że podmiot skupujący upadł. Do wniosku trzeba dołączyć kopie faktur bądź rachunków potwierdzających sprzedaż surowca oraz duplikat listy wierzytelności lub innego dokumentu potwierdzającego istnienie zobowiązania. 

Wsparcie ma charakter pomocy de minimis w rolnictwie, a jego wysokość nie będzie mogła być wyższa niż 80 proc. kwoty wynikającej z niezapłaconych faktur, rachunków lub innych dowodów potwierdzających sprzedaż mleka. 

Przepisy przewidują również, że producenci rolni mogą ubiegać się o pomoc, w wysokości do 40 tys. zł na jednego rolnika, na sfinansowanie udziałów (wpłaty niewypłaconej części udziałów) w podmiotach prowadzących działalność w zakresie przetwórstwa produktów rolnych. Wsparcie to ma charakter pomocy de minimis. 

Wnioski składać należy w biurach powiatowych Agencji właściwych ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta rolnego. Można to zrobić osobiście, przekazać przy pomocy platformy ePUAP lub wysłać za pośrednictwem wyznaczonego operatora pocztowego (Poczta Polska) przesyłką rejestrowaną. Za datę złożenia będzie uważana data złożenia prawidłowo wypełnionego i kompletnego wniosku w placówce Agencji, a w przypadku platformy ePUAP i rejestrowanej przesyłki pocztowej – data nadania.

Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie internetowej Agencji w linku: https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/wsparcie-dla-poszkodowanych-producentow-mleka-i-dla-rolnikow-posiadajacych-niewplacona-czesc.html

 

210819083017.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę