Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Podopieczni domów pomocy społecznej śpiewają w Łomży

Ponad 400 wykonawców z 19 domów pomocy społecznej prezentuje swoje umiejętności muzyczne w Łomży. Trwa tu 4-ty Przegląd Piosenki Religijnej Domów Pomocy Społecznej. Na scenie teatru Lalki i Aktora w Łomży wystąpiła już chłopięca grupa Bongo z Białegostoku. - Występujemy już wiele lat, jeździmy po całej Polsce, w Łomży śpiewaliśmy m.in. "Przyjdź duchu święty, ja pragnę" - mówią członkowie zespołu. "Śpiew to nasza pasja, a zwłaszcza śpiewanie dla Pana Boga" - dodają wykonawcy.

Przegląd po raz 4-ty zorganizował Dom Pomocy Społecznej w Łomży. Biorą w nim udział wokaliści z Konstancina-Jeziornej, Przasnysza, Brańska, Białegostoku, Suwałk, Augustowa oraz okolic Warszawy. Nie bez znaczenia jest termin spotkania. Dzisiaj kościół katolicki wspomina św. Cecylię, patronkę chórzystów, muzyków i zespołów wokalno – muzycznych. „Ten dzień śpiewu i muzyki ma również głębsze znacznie” - mówi dyrektor DPS w Łomży, Franciszek Chrzanowski. - Nawiązują się nowe kontakty, miłości, a przecież taki jest nasz cel w domach pomocy społecznej - żeby miłość zwyciężała wszystko, bariery, różnice między dyrektorem a intelektualnie niesprawną dziewczyną. Powinniśmy stanowić jedną rodzinę, rodzinę miłości i szacunku jeden do drugiego" - powiedział Chrzanowski.

Przegląd Piosenki Religijnej Domów Pomocy Społecznej w Łomży potrwa do późnego popołudnia. Każdy z uczestników otrzyma upominek. Wieczorem w Domu Pomocy Społecznej rozpocznie się zabawa taneczna. Współorganizatorem przeglądu jest parafialno-uczniowski Klub Sportowy "Samson" działający przy Centrum Katolickim parafii Krzyża Świętego w Łomży. Patronem honorowym przeglądu jest bp Stanisław Stefanek.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę