Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 grudnia 2022 napisz DONOS@

Życiówki i pech na Mistrzostwach Polski U18

Główne zdjęcie
Martyna Krawczyńska, fot. T Kasjaniuk

Do udanych zalicza występ podopiecznych na Mistrzostwach Polski U18 trener Andrzej Korytkowski. Pięcioro zawodników ustanowiło nowe rekordy życiowe, choć przez upadek zwycięstwo przypadło innej zawodniczce.

Na rozgrywanych w piątek Mistrzostwach Polki U18 (juniorzy młodsi) udział wzięło siedmioro lekkoatletów Klubu Sportowego PREFBET-SONAROL, z których pięcioro poprawiło swoje „życiówki”. Martyna Krawczyńska w biegu na 400 metrów przez płotki wynikiem 1:02,44 zwyciężyła w swojej serii eliminacyjnej. Wynik to I klasa sportowa oraz wypełnienie kryterium do Kadry Narodowej Juniorów. Niestety zawodniczka w finale przewróciła się na ostatnim płotku i nie ukończyła rywalizacji (była wtedy ex aequo na prowadzeniu). 

W biegu na 1500 metrów z przeszkodami, aż o 17-cie sekund „życiówkę” poprawiła Wiktoria Grabowska, która z czasem 5:11,83 zajęła 7-mą lokatę. Dawid Wołyniec w finale rzutu oszczepem zajął 11-te miejsce (49,18m), wcześniej w eliminacjach poprawił rekord życiowy o ponad 2 metry uzyskując 51,28m. Maja Łyskowka w finale B uzyskała 12,49 sek., a Marta Wygnał pchnęła kulę 3 kg na odległość 11,53m. W przypadku obu dziewcząt dało to 16-te lokaty. 

Trener Andrzej Korytkowski pomimo braku medalu, na który bardzo duże szanse miała Martyna Krawczyńska, zawody ocenił bardzo dobrze. 

- Z siódemki zawodników tylko dwoje nie wystartowało na poziomie swoich rekordów życiowych. Szczególnie zadowolony jestem z postawy Martyny i Wiktorii. Obie zawodniczki przeszkody i płotki biegają zaledwie od 1,5 miesiąca a pomimo tego uzyskały bardzo dobre wyniki. W przypadku Martyny wynik I Klasy sportowej daje awans do Kadry Narodowej, a z kolei Wiktoria uzyskała drugi wynik spośród rocznika młodszego, co daje duże nadzieje na przyszły rok – podsumował Korytkowski.

 

Foto: Martyna Krawczyńska, fot. T Kasjaniuk
Foto: Martyna Krawczyńska, fot. T Kasjaniuk
Foto: Martyna Krawczyńska, fot. T Kasjaniuk
Foto: Martyna Krawczyńska, fot. T Kasjaniuk
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę