Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 17 września 2021 napisz DONOS@

Uwaga burze! RCB wysłało alert.

Lokalnie nawet 70 litrów wody na m2 może spaść dzisiejszej nocy w rejonie Łomży. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało alert, w którym informuje o nadciągającej nawałnicy.

Najwyższy, trzeci stopień ostrzeżenia meteorologicznego IMGW wydało dla obszaru Polski południowo-wschodniej. Dla Polski centralnej i północno-wschodniej, w tym rejonu Łomży,  wydano drugi stopień ostrzeżenia meteorologicznego. Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadów miejscami wyniesie od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 70 mm. Opadom towarzyszyć będą miejscami burze z porywami wiatru do 80-90 km/h. Lokalnie może wystąpić grad. Taka sytuacja spodziewana jest od godz.20.00 w niedzielę do południa w poniedziałek. 

Jest to wynik pofalowanego frontu atmosferycznego znad Skandynawii. Strefa frontu będzie się wiązać z ryzykiem burz z intensywnym deszczem, dlatego dla obszaru od Dolnego Śląska po wschodnie Mazowsze wydane zostały ostrzeżenia 1° i 2° na silny deszcz z burzami - czytamy w komunikacie IMGW. 

Rądowe Centrum Bezpieczeństwa informuje o możliwych podtopieniach i przypomina, aby na czas burzy znaleźć bezpieczne schronienie.

 

210819083017.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę