Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Życiówka i medal mistrzostw Polski

Główne zdjęcie
Rafał Pogorzelski (fot. T. Kasjaniuk)

Rafał Pogorzelski poprawił rekord życiowy i zdobył trzecie miejsce na dystansie 3000 m z przeszkodami podczas Mistrzostw Polski U23. Rekord życiowy poprawił także trójskoczek Przemysław Łyskawy.

W weekend w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski U23. Na dystansie 3000 m. z przeszkodami dobrze zaprezentował się Rafał Pogorzelski. Zawodnik KS PREFBET-SONAROL czasem 9:05,27 o 7 sekund poprawił rekord życiowy, a w klasyfikacji pozwolił zająć trzecie miejsce. Prezes Andrzej Korytkowski w relacji z biegu podkreśla, że był on prowadzony w szybkim tempie, a nasz reprezentant był cały czas w czołówce. Po przebiegnięciu 2200 metrów faworyt Mikołaj Czeronek jeszcze „podkręcił” tempo biegu co spowodowało niewielką stratę Rafała do prowadzącej dwójki zawodników. Pogorzelski bezpiecznie przybiegł na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal. 

Także z dobrej strony pokazał się podopieczny trenera Marka Mierzejewskiego, trójskoczek Przemysław Łyskawy. Zawodnik KS PREFBET-SONAROL dwukrotnie poprawiał rekord życiowy osiągając wynik 14,63 m (poprzedni rek. życiowy - 14,41m). Niestety wystarczyło to do zajęcia 4-tej lokaty, a do medalu zabrakło 25 centymetrów. 

Zarówno Przemysław Łyskawy jak i Rafał Pogorzelski to absolwenci łomżyńskiego Liceum Mistrzostwa Sportowego oraz obecnie studenci PWSIiP Łomża.

Prezes KS PREFBET-SONAROL Andrzej Korytkowski dodaje, że Piotr Łobodziński zwyciężył w 20 km biegu Tatra Trail Zakopane. Przewyższenia na trasie wyniosły 600 metrów, a zawodnicy biegali w okolicach Gubałówki i Butorowego Wierchu. W tych samych zawodach drugą lokatę wywalczyła Iwona Wicha (prywatnie żona Piotra). 

Mateusz Niemczyk zajął drugą lokatę na dystansie 10km (czas 32.16 min.) w zawodach o nazwie Borowiacka Dycha rozegranej w miejscowości Ostrowite na Kociewiu. Natomiast Sandra Michalak zwyciężyła w nocnym biegu na 10 km w Piekarach Śląskich - Nocna ZaDyszka. Start do tych zawodów był o godzinie 22.00, a nasza zawodniczka potrzebowała  37,33 min na pokonanie tego dystansu.

Już w najbliższym tygodniu młodzi zawodnicy klubu wezmą udział w Mistrzostwach Polski U 18 we Włocławku – przypomina Korytkowski. 

 

Foto: Rafał Pogorzelski (fot. T. Kasjaniuk)
Foto: Przemysław Łyskawy
Foto:
Foto: Rafał Pogorzelski
Foto: Rafał Pogorzelski
Foto:
Foto:
Foto: Rafał Pogorzelski
Foto: Andrzej Korytkowski i Rafał Pogorzelski (Fot. T Kasjaniuk)
Foto: Przemysław Łyskawy z trenerem Markiem Mierzejewskim

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę