Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 września 2021 napisz DONOS@

Co na weekend

W nadchodzący weekend wiele działo się będzie w Parku Jana Pawła II i na Fortach w Piątnicy. Szczególnie sobota obfituje w wydarzenia godne uwagi. Szkoda, że wiele odbywa się o podobnej porze. Pogoda raczej dopisze, choć możliwe są przelotne opady deszczu. Zapraszamy.

W piątek, już tradycyjnie, w Parku Jana Pawła II będziemy mogli obejrzeć w Kinie Plenerowym „Nice guys”. O 21.30 zobaczymy obraz w reżyserii Shane'a Black'a opowiadającego historię prywatnego detektywa Hollanda Marcha (Ryan Gosling) i gruboskórnego mięśniaka do wynajęcia Jacksona Healy'ego (Russell Crowe). Nie lubią się, ale zostają jednak wynajęci do rozwikłania tej samej sprawy zaginionej dziewczyny …

W sobotę 24.lipca „Spotkajmy się u Wagów”. O godz. 9.00 – rozpoczną się warsztaty genealogiczne dla łomżan. O godz 10. Wagowie zapraszają na wycieczkę z historią Łomży (zbiórka ul. Długa 13) – zwiedzanie Katedry, z możliwością wejścia na wieżę dzwonnicy, spacer po mieście i Muzeum Północno-Mazowieckie. O 10.30 – kiermasz książek ze specjalnymi zniżkami pod siedzibą ŁTN (ul. Długa 13). O godz. 13.45 w Hali Kultury promocja książki z obrazami i smakami przeszłości Alicji Filochowskiej-Pietrzyk.

O godz. 15.30 zbiórka przed kościołem w Piątnicy a później wycieczka na Forty. W programie także możliwość skorzystania ze strzelnicy. Wycieczka ograniczona, rezerwacje pod nr tel. 86 216 32 56, lub wagowie@ltn.lomza.pl

W sobotę także odbędzie się Piknik Forteczny i „FORToMANIA”, czyli rekonstrukcja Bitwy z 1920.

FORToMANIA ma upamiętnić 101. rocznicę zwycięskiej bitwy o forty w Piątnicy w wojnie polsko-bolszewickiej. Odbędzie się na terenie Fortu III oraz terenach rekreacyjnych przy Strzelnicy Forty Piątnica dnia 24 lipca 2021r.

12:30 - Inscenizacja bitwy z 1920 r. o Forty w Piątnicy - Grupa Historyczno-Edukacyjna "Szare Szeregi" Przejazd/przemarsz grupy rekonstrukcyjnej na teren rekreacyjny.

Piknik Forteczny, Teren rekreacyjny przy Strzelnicy FORTY Piątnica ul. Stawiskowska 57

13:30 – otwarcie Pikniku Fortecznego – salwa honorowa,

14:00 – koncert Norberta „Smoły” Smolińskiego – rockowa odsłona patriotycznych pieśni,

15:15 – pokaz historycznych pojazdów wojskowych i musztry w wykonaniu grupy rekonstruktorów,

15:45 – występ lokalnych artystów (dzieci, Zespół Seniorów „Piątniczanie”, Andrzej Grądzki),

16:20 – quizy i konkursy tematyczne z nagrodami,

16.45 – pokazy paramilitarne w wykonaniu grupy rekonstruktorów,

17:00 – koncert zespołu LECZSAMI,       

18:00 – koncert zespołu folkowo-rockowego REDLIN, konkursy z nagrodami ok 15 - 20 min. (ewentualnie),

19:30 – koncert Adama Kalinowskiego z zespołem.

Ponadto: Mobilny punkt poboru krwi - Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku w godzinach – 12.00-16.00, pokazy sprzętu strażackiego – jednostki OSP Gminy Piątnica, pokaz historycznego sprzętu wojskowego - Grupa Rekonstrukcyjna, stoisko promocyjne Wojsk Obrony Terytorialnej – sprzęt wojskowy, przejażdżki kładem wojskowym, stoisko promocyjne 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, warsztaty historyczne oraz animacje dla dzieci, kiermasze z lokalnymi produktami, strefa zabaw dla dzieci: animacje, dmuchane atrakcje, wata cukrowa, popcorn, lody kuchnia żołnierska oraz degustacja potraw regionalnych.

Na łomżyńskim bulwarze w godz. 13:30–15:30  na Narwi odbędą się "Wyścigi pychówek o tytuł Mistrza Nurtu Pradoliny Narwi - 2021". W trakcie wyścigu pychówek odbędą się widowiskowe konkurencje,  których ozdobą będzie główny wyścig na dystansie 500 metrów o tytuł Mistrza Nurtu Pradoliny Narwi - 2021. 

Od godz. 17:00 na scenie w okolicy Portu Łomża będzie miała miejsce II edycja festiwalu „Szanty nad Narwią”. Na rozstawionej w okolicy Portu Łomża sceny wybrzmią klimatyczne nuty szantowe. Utytułowane licznymi festiwalowymi nagrodami zespoły „Mechanicy Shanty“, „Szkocka trupa” i „Flash Creep“, wykonają cały szereg standardów pieśni żeglarskiej. Szczegółowy harmonogram festiwalu przewiduje:

1/ Rejestrację uczestników-widzów festiwalu: 16:30 – 17:00

2/ Powitanie i prezentację wykonawców festiwalowych: 17:00 – 17:15

3/ Występ zespołu „Szkocka trupa”: 17:15 – 18:45

4/ Występ zespołu „Flash Creep“: 18:45 – 20:15

5/ Występ zespołu „Mechanicy Shanty“: 20:15 – 22:15

6/ Zakończenie festiwalu - rozdawanie autografów: 22:15 – 22:30

Od godziny 15:00 na chętnych do uczestnictwa w spisie powszechnym, oczekiwać też będą rachmistrzowie spisowi. 

W sobotę, także na muszli koncertowej przy ul. Zjazd w Łomży, odbędzie się Podlaskie Kino Plenerowe. Będzie można obejrzeć film familijny „Pokemon. Detective Pikachu” oraz amerykańską produkcję „Na noże”. 

- godz. 19:00 – "Pokemon.Detective Pikachu"

https://www.filmweb.pl/film/Pok%C3%A9mon+Detektyw+Pikachu-2019-775769

- godz. 21:30 – "Na noże"

https://www.filmweb.pl/film/Na+no%C5%BCe-2019-816979

Filmy można będzie oglądać na wygodnych leżakach na ekranie o powierzchni 24 m.kw. Wstęp wolny.

 

W niedzielę, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczna Autostrada", w godz. 10:00-17:00 w Parku Jana Pawła II odbędą się:

•    pokazy pierwszej pomocy i użycia AED,

•    możliwość sprawdzenia refleksu,

•    sprawdzenia reakcji osób po spożyciu alkoholu i środków psychoaktywnych (alko i narkogogle),

•    strefa edukacyjna (zabawowa) z zakresu brd i pierwszej pomocy dla dzieci,

•    aktywny wypoczynek na dedykowanych sprzętach (specjalistyczny masaż relaksacyjny),

•    SKANER WZROKU (testy ostrości wzroku, postrzegania kolorów, odporność na olśnienie),

•    możliwość skorzystania z podstawowych badań jak pomiar ciśnienia, tętna, saturacja, poziom cukru.

Uczestnicy otrzymają pakiety materiałów zawierające m.in. informacje o tym, jak prawidłowo poruszać się po autostradach, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym (dla dorosłych i najmłodszych), zasadach udzielania pierwszej pomocy, a także karty ICE (in case of emergency), pomocne przy powiadamianiu bliskich w razie wypadku. 

Także w niedzielę w Parku od 10.00 do 17.00 odbędzie się kiermasz rodzinny, podczas którego rodzice będą mogli dokonać sprzedaży akcesoriów, ubranek oraz zabawek, które zalegają nieużywane w domu, tym samym dając im drugie życie i radość innym maluchom. 

Warsztaty:

11:00 - Malowanie farbkami po stretchu z AKUKU

12:00 - Zumba dla dzieci 4+ z BK STEP

13:00 - Hip-hop dla dzieci 4-9 lat z BK STEP

14:00 - Joga dla dzieci z Ela with the Flow

15:00 - Hip-hop dla dzieci 10+

16:00 - Joga dla kobiet (również w ciąży) z Ela with the Flow*

17:00 - Zumba dla kobiet

Aby wziąć udział w kiermaszu oraz warsztatach jogi i tańca,  należy zgłosić się wypełniając formularz, dostępny w wydarzeniu na https://www.facebook.com/events/961643971352187/

 


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę