Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Koktajle z białkiem serwatkowym Piątnicy najbardziej innowacyjnym produktem mlecznym w Europie

Koktajle z białkiem serwatkowym OSM Piątnica otrzymały prestiżowe wyróżnienie – Europejską Nagrodę Innowacji Spółdzielczych w konkursie organizowanym przez Cogeca oraz hiszpański bank spółdzielczy Cajamar Caja Rural. Z ponad 100 spółdzielni, OSM Piątnica znalazła się w gronie 6 najlepszych spółdzielni w Europie wyróżnionych za projekty dotyczące zrównoważonego rozwoju.

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piątnica zdobyła nagrodę w kategorii Innowacyjny Produkt. Nasz producent w sposób innowacyjny wykorzystał serwatkę powstającą w procesie produkcji serków czy twarogu poprzez wyizolowanie jej najcenniejszego składnika – białka serwatkowego, które zostało wykorzystane w Koktajlach z białkiem serwatkowym. Jest to jedyny tego rodzaju produkt na europejskim rynku. 

W uzasadnieniu nagrody podkreślono, że tworząc nową kategorię produktów z wykorzystaniem świeżego białka serwatkowego OSM Piątnica znacząco wpłynęła rynek produktów białkowych, zwiększyła swoją przewagę konkurencyjną, a także doskonale odpowiedziała na trendy konsumenckie związane ze zdrowym odżywianiem, aktywnością i szybkim tempem życia. Wykorzystanie przez Spółdzielnię wszystkich dostępnych surowców idealnie wpisuje się także w idee zrównoważonego rozwoju.

„Nasz innowacyjny produkt – Koktajle z białkiem serwatkowym to przełom w wykorzystywaniu serwatki. Produkty zawierają świeże, nieprzetworzone białko serwatkowe, co jest absolutną nowością na rynku. Do tej pory białko serwatkowe było dostępne wyłącznie w wysoko przetworzonej formie proszku. Koktajle to unikalny na rynku europejskim produkt, będący naszą odpowiedzią na trend produktów funkcjonalnych o czystym, prostym składzie, a jednocześnie mających dobroczynny wpływ na organizm. Potwierdzeniem ogromnej popularności Koktajli z białkiem serwatkowym jest duże zainteresowanie konsumentów, idąca za tym szeroka dystrybucja oraz wyróżnienie w postaci Europejskiej Nagrody Cogeca w kategorii Innowacyjny Produkt” – mówi Łukasz Kalinowski, Wiceprezes OSM Piątnica.

Koktajle z białkiem serwatkowym Piątnicy to nowa kategoria produktów, w których składzie występuje świeże, nieprzetworzone białko serwatkowe. Koktajle dostępne są w 3 wariantach smakowych: malina, granat i żeń-szeń, mango, marakuja i owies oraz banan, agrest i błonnik, a każda butelka zawiera aż 28 gramów pełnowartościowego białka. 

Koktajle z białkiem serwatkowym z Piątnicy są lekkostrawne, nie zawierają laktozy ani glutenu dlatego są odpowiednie także dla osób z nietolerancjami pokarmowymi.

Europejska Nagroda Innowacji Spółdzielczych 
Europejska Nagroda Innowacji Spółdzielczych przyznawana jest w konkursie Cogeca, organizacji reprezentującej interesy 22 000 spółdzielni rolniczych w Unii Europejskiej, które zatrudniają ponad 600 000 osób. Cogeca ma na celu zapewnienie zrównoważonego, zorientowanego na rynek, innowacyjnego i konkurencyjnego sektora rolno-spożywczego w UE.

Tegoroczna edycja konkursu została zorganizowana po raz piąty. Nagrodzone zostały innowacyjne praktyki i procesy tworzenia nowych produktów i usług, przestrzenie rynkowe, procesy i modele biznesowe skoncentrowane na celach środowiskowych.

OSM Piątnica to polska spółdzielnia mleczarska należąca do ponad 2 tys. rolników. To jedna z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się mleczarni w kraju i na świecie. Ma za soba przyznane tytuły Superbrands 2018, Superbrands 2019 oraz wyróżnienie w raporcie „1000 Companies to Inspire Europe” opublikowanym w 2018 roku przez Giełdę Papierów Wartościowych w Londynie.

Spółdzielnia jako pierwsza w Polsce wdrożyła kompleksowy program poprawy jakości surowca. Stosowane przez Piątnicę normy są dwukrotnie wyższe niż wymagania unijne. W 2016 r. wszyscy dostawcy mleka rozpoczęli żywienie krów paszami bez składników modyfikowanych genetycznie (GMO). Za wysokiej jakości surowiec Spółdzielnia już od 20 lat płaci rolnikom najwyższą cenę w Polsce. W 2019 r. OSM Piątnica dodatkowo wprowadziła najwyższą klasę skupowanego mleka - premium, która pięciokrotnie przewyższa wymagania unijne. OSM Piątnica corocznie zwiększa nakłady na inwestycje - obecnie są one najwyższe w stosunku do obrotów w całej branży.

 

(redakcja na podtawie materiału nadesłanego)


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę